XXVII Niedziela zwykła  – 5 października 2014 r.

1.   Dzisiejsza niedziela jest pierwszą miesiąca października. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami.

2.    Dziś po mszy świętej, która jest o godzinie 10.30 pierwsze spotkanie dla uczniów klas trzecich i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.

3.     Za tydzień, również po mszy świętej o godzinie 10.30 spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.

4.   Trwa miesiąc październik – miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe:

1)     od poniedziałku do piątku:

a)     o godz. 16.30 dla dzieci,

b)    o godz. 17.15 dla dorosłych,

2)     dla młodzieży w każdy piątek o godzinie 19.00.

3)     w soboty, po mszy świętej, która rozpoczyna się o godzinie 18.30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się  każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

W każdy piątek nabożeństwo różańcowe prowadzą poszczególne Koła Różańcowe.

5.    Za tydzień kolejny raz obchodzony będzie Dzień Papieski. W naszym kościele o godzinie 12.00 msza święta, która rozpocznie spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych i ich rodzin miasta Płocka i okolic z wszystkimi, którzy podejmują działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

6.    Możemy już zamawiać intencje mszalne na rok 2015 oraz wypominki roczne, w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, zaś w niedzielę i święta po zakończonych mszach świętych w zakrystii kościoła. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku aż do ostatniej niedzieli października następnego roku.

7.    Serdeczne Bóg zapłać za piękne kompozycje kwiatowe, ufundowane do naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę przez wczoraj Ślubujących. Na następną niedzielę ołtarze zostaną ubrane kwiatami przez Ślubujących w najbliższą sobotę.

8.     Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio do mnie na prowadzone w tym roku prace.

9.     Na sumie modlitwa za synod.

10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.