XXVI Niedziela zwykła  – 28 września 2014 r.

1.      Dziś o godzinie 16.00 na plebanii spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.

2.      Jutro, na godzinę 19.30, zapraszam na plebanię, na kolejne spotkanie, osoby należące do Parafialnej Grupy Synodalnej.

3.      W środę rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe:

1)      od poniedziałku do piątku:

a)      o godz. 16.30 dla dzieci,

b)      o godz. 17.15 dla dorosłych,

2)      dla młodzieży w każdy piątek o godzinie 19.00.

3)      w soboty, po mszy świętej, która rozpoczyna się o godzinie 18.30.

4)      w niedzielę o godzinie 16:30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się  każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

4.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca października:

-     pierwszy czwartek osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej włączają się w różaniec dla dorosłych;

-     pierwszy piątek spowiedź od 16.00 do 18.00. Komunia święta będzie udzielana na zakończenie nabożeństw różańcowych. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po zakończeniu różańca dla dorosłych;

-     nabożeństwo pierwszo sobotnie na zakończenie różańca, zgodnie z grafikiem wskazanym wyżej;

-     w przyszłą niedzielę po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami trzecich klas do sypania kwiatkami.

5.      Za tydzień po mszy świętej, która jest o godzinie 10.30 pierwsze spotkanie dla uczniów klas trzecich i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.

6.      Natomiast za dwa tygodnie, również po mszy świętej o godzinie 10.30 spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.

7.      Za dwa tygodnie kolejny raz obchodzony będzie Dzień Papieski. W naszym kościele o godzinie 12.00 msza święta, która rozpocznie spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych i ich rodzin miasta Płocka i okolic z wszystkimi, którzy podejmują działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

8.      Od 1 października możemy zamawiać intencje mszalne na rok 2015 oraz wypominki roczne, w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, zaś w niedzielę i święta po zakończonych mszach świętych w zakrystii kościoła. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku aż do ostatniej niedzieli października następnego roku.

9.      Serdeczne Bóg zapłać pielgrzymom, którzy byli między innymi w Fatimie i Santiago de Compostela za złożoną ofiarę w wysokości 740 zł. Z tych pieniędzy zostanie zakupiona pamiątka od pielgrzymów dla naszej Parafii, o czym poinformuję po jej zakupieniu.

10.  Serdeczne Bóg zapłać za piękne kompozycje kwiatowe, ufundowane do naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę przez ofiarodawców z ulicy Pocztowej numer 16, 18, 20, 22, 24, ulicy Powiśle, Podwale, Roztocze i Rybna. Słowa szczególnego podziękowania kieruję wobec osób, które zbierały ofiary i zamówiły kompozycje kwiatowe w kwiaciarni. Na najbliższą niedzielę ołtarze zostaną ubrane kwiatami przez Ślubujących w sobotę.

11.  Na sumie modlitwa za synod.

12.  Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.