XXIV Niedziela zwykła  – 14 września 2014 r.

1.      Dziś, po mszy świętej o godzinie 12.00 będzie piknik rodzinny „Pożegnanie Lata” na którym będzie dużo atrakcji dla dzieci, coś słodkiego dla każdego oraz zespół muzyczny. Wstęp wolny. Piknik jest organizowany przez Parafię, Radę Osiedla Imielnica i Parafialny Klub Sportowy. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

2.      Dziś rozpoczynamy również Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Gorąco zachęcam wszystkich rodziców, dzieci i młodzież oraz nas wszystkich dorosłych do refleksji jak ważna jest forma wychowania młodego pokolenia. Niech każdego dnia towarzyszy nam modlitwa w tej intencji.

3.      W tym tygodniu, z racji uroczystości św. Stanisława Kostki zapraszamy dzieci i młodzież na specjalne modlitewne spotkania w czwartek i piątek na godzinę 17.00. Natomiast w najbliższą sobotę wyjazd na pielgrzymkę do Przasnysza i Rostkowa dla chętnych którzy się zapisali. Zbiórka o godzinie 7.30 przed kościołem.

4.      W tygodniu który minął odbyło się posiedzenie Parafialnej Rady Gospodarczej. W czasie spotkania podjęto decyzję o dokonaniu ocieplenia wszystkich ławek w kościele, które będzie wykonane w miesiącu październiku br. Natomiast na przyszły rok uznano za najważniejsze wykonanie:

-      odprowadzenia deszczówki z rynien przy kościele,

-      demontażu starego i położenie nowego chodnika procesyjnego wokół kościoła.

5.      Rodziców uczniów klas trzecich i czwartych (przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą oraz przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego), uczęszczających do szkół poza parafią, prosimy o zgłoszenia na formularzach które są do pobrania na parafialnej stronie internetowej i w każdą niedzielę w zakrystii kościoła. Zgłoszenia są przyjmowane w miesiącu wrześniu. Od października rozpoczną się comiesięczne spotkania:

-      dla uczniów klas trzecich w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po mszy świętej która jest o godzinie 10.30,

-      dla uczniów klas czwartych w każdą drugą niedzielę miesiąca, po mszy świętej która jest o godzinie 10.30.

6.      Młodzież trzecich klas gimnazjum składa formularze zgłoszeniowe również we wrześniu. Formularze znajdują się na parafialnej stronie internetowej i w każdą niedzielę w zakrystii kościoła. Spotkania dla tejże młodzieży będą od października, w każdą trzecią niedzielę miesiąca, po mszy świętej która jest o godzinie 17.00.

7.      Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach i bezpośrednio do mnie na prowadzone w tym roku prace.

8.      Serdeczne Bóg zapłać za piękne kompozycje kwiatowe, ufundowane do naszego kościoła przez wczoraj Ślubujących. Na następną niedzielę o ubranie ołtarzy kwiatami bardzo proszę mieszkańców ulicy Pocztowej numer 16, 18, 20, 22, 24, ulicy Powiśle, Podwale, Roztocze i Rybna.

9.      Na sumie modlitwa za synod.

10.  Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.