XX Niedziela zwykła  – 17 sierpnia 2014 r.

1.      Dziś na sumie czyli na mszy świętej o godzinie 12.00 parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony – dożynki. Będzie z nami Orkiestra Strażacka.

2.      W najbliższą sobotę tj. 23 sierpnia o godzinie 11.00 uroczystość ponownego pochowania doczesnych szczątków generała Piotra (1777 – 1840) i jego żony Róży (1787-1853) Bontemps wraz z odsłonięciem tablicy nagrobkowej w kaplicy kościoła parafialnego. Uroczystości towarzyszyć będą przemówienia okolicznościowe wraz z honorową salwą armatnią oddaną przez grupę rekonstrukcyjną. Na tę uroczystość zapraszam Parafian i Gości.

3.      W gablotach przed kościołem są plakaty z informacjami o pieszej pielgrzymce z Płocka do Skępego. Osoby zainteresowane odsyłam do zapoznania.

4.      Dnia 11 września jest organizowana jednodniowa autokarowa pielgrzymka do: Sokółki (miejsca cudu eucharystycznego), Wasiłków – Święta Woda (Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i miejsce krzyży) i Różanystok (Sanktuarium Maryjne). Wyjazd o godzinie 4.30, powrót około 22.00. Koszt pielgrzymki wraz z ubezpieczeniem 73 zł.

5.      Z dniem 28 lipca br. zakończy pracę Pan Rafał Fijałkowski jako kościelny w naszej Parafii. Składam serdeczne podziękowanie za jego pracę. Najpóźniej do 1 września zostanie zatrudniony nowy kościelny.

6.      Serdeczne Bóg zapłać za piękne kwiaty ofiarowane do naszego kościoła przez wczoraj Zaślubionych: Annę i Krzysztofa.

7.      Na sumie modlitwa za synod.

8.      Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.