XIX Niedziela zwykła  – 10 sierpnia 2014 r.

1.      W środę 13 sierpnia kolejne nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godzinie 17.30 różańcem, po którym będzie msza św. o godzine 18.00 zakończona procesją fatimską wokół kościoła.

2.      W najbliższy piątek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Msze święte jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00. Nie ma mszy o godzinie 18.30. Błogosławieństwo ziół i kwiatów na zakończenie każdej mszy świętej.

3.      Za tydzień na mszy świętej o godzinie 12.00 parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony – dożynki. Zapraszam Starostów dożynek wraz z mieszkańcami wiosek z wieńcami dożynkowymi. Zapraszam Orkiestrę Strażacką, a także wszystkich Parafian i Gości.

4.      W sobotę 23 sierpnia o godzinie 11.00 uroczystość ponownego pochowania doczesnych szczątków generała Piotra (1777 – 1840) i jego żony Róży (1787-1853) Bontemps wraz z odsłonięciem tablicy nagrobkowej w kaplicy kościoła parafialnego. Uroczystości towarzyszyć będą przemówienia okolicznościowe wraz z honorową salwą armatnią oddaną przez grupę rekonstrukcyjną. Na tę uroczystość zapraszam Parafian i Gości.

5.      Pielgrzymów duchowych zapraszam na msze święte w dni powszednie o godzinie 18.00  do 14 sierpnia włącznie.

6.      Serdeczne Bóg zapłać za piękne kompozycje kwiatowe, ufundowane do naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę przez ofiarodawców z ulicy Korczaka nr 32, 30, 28, 22 oraz ulicy Żóławskiej i Mazurskiej. Słowa szczególnego podziękowania kieruję wobec osób, które zbierały ofiary i zamówiły kompozycje kwiatowe w kwiaciarni. Na następną niedzielę ołtarze ubiorą kwiatami Ślubujący w najbliższą sobotę.

7.      Na sumie modlitwa za synod.

8.      Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.