XVIII Niedziela zwykła  – 3 sierpnia 2014 r.

1.      Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca sierpnia, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami.

2.      W środę 6 sierpnia uroczystość Przemienienia Pańskiego. W naszym kościele msze święte godzina 7.00, 9.00 i 18.00. O godzinie 6.00 msza święta w katedrze Płockiej pod przewodnictwem naszego Biskupa Piotra Libery, po której wyruszy 33 Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę.

3.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca sierpnia - adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.

4.      Za dwa tygodnie będziemy przeżywać parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony – dożynki. Bardzo proszę o przygotowanie wieńcy dożynkowych.

5.      W poniedziałek 4 sierpnia w kancelarii parafialnej w godzinach 8.00 – 8.30 i 15.30 – 17.15 pielgrzymi, którzy idą na Jasną Górę mogą odebrać identyfikatory, modlitewniki i koszulki. Bagaże grupy biało – czerwonej będą przyjmowane na samochód we wtorek 5 sierpnia przy kościele farnym (św. Bartłomieja) w Płocku, od godziny 17.15 do końca mszy świętej, która jest o godzinie 18.00. Również wtedy będzie możliwość zapisu na autokar powrotny do Płocka w dniu 14 sierpnia. Pielgrzymi tej grupy są również zaproszeni na spotkanie modlitewno – organizacyjne, które rozpocznie się mszą świętą 5 sierpnia, w kościele farnym (św. Bartłomieja) w Płocku, o godzinie 18.00.

6.      Pielgrzymów duchowych zapraszam od 6 do 14 sierpnia na msze święte w dni powszednie o godzinie 18.00. Jeszcze dzisiaj, w zakrystii kościoła,  możemy zapisywać się na pielgrzymkę duchową.

7.      Na dzisiejszą niedzielę ołtarze zostały ubrane kwiatami przez wczoraj ślubujących. Natomiast mieszkańców ulicy Korczaka nr 32, 30, 28, 22 oraz ulicy Żóławskiej i Mazurskiej, proszę o ubranie ołtarzy kwiatami na przyszłą niedzielę.

8.      Na sumie modlitwa za synod.

9.      Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.