XVII Niedziela zwykła  – 27 lipca 2014 r.

Uroczystość odpustowa

1.      Dziś nasza Parafia przeżywa uroczystość odpustową, ku czci świętego Jakuba Apostoła. Główna msza święta o godzinie 12.00 w intencji Parafian i Gości, po której będzie procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną z dziewczynkami do sypania kwiatkami. Również zapraszam Orkiestrę Strażacką oraz poczty sztandarowe Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnej. Na każdej mszy świętej będzie okolicznościowe kazanie wygłoszone przez zaproszonego Księdza Prałata Ireneusza Wrzesińskiego. Na zakończenie każdej mszy świętej poświęcenie pojazdów, z racji uroczystości świętego Krzysztofa. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.

2.      Suma będzie koncelebrowana, drugi z Księży odprawi mszę świętą w intencji odrodzonej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Płocku – Borowiczkach, a także w intencji druhów, którzy zginęli w czasie II wojny światowej i tych którzy zmarli po wojnie z Ochotniczych Straży Pożarnych: w Płocku – Borowiczkach, Płocku – Trzepowie, Płocku – Podolszycach oraz z gminy Słupno i Radzanowo.

3.      Po sumie odpustowej będzie piknik organizowany wraz z Radą Osiedla Imielnica i Parafialnym Klubem Sportowym. Będzie sporo atrakcji dla dzieci (zjeżdżalnia, konkursy itd.). Będzie też dla każdego coś słodkiego. Będzie również występ Orkiestry Strażackiej oraz specjalnie zaproszonego zespołu muzycznego – do godziny 17.00. Serdecznie zapraszamy. Wstęp na piknik i wszystkie atrakcje bezpłatnie.

4.      W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca sierpnia:

a)      Pierwszy piątek adoracja w ciszy od 16.00 do 18.00, z okazją do spowiedzi pierwszopiątkowej. Komunia co 20 minut. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o 17.40.

b)      Nabożeństwo pierwszosobotnie, po mszy świętej, która jest o godzinie 17.00.

c)      W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca sierpnia, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami.

5.      W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam do przeżycia miesiąca sierpnia w abstynencji, ofiarując w intencji tych, którzy mają z tym wielki problem.

6.      Do końca lipca, w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania możemy zapisywać się na pieszą pielgrzymkę z Płocka do Częstochowy. Ci, którzy z różnych racji nie mogą wziąć udziału w pieszej pielgrzymce, mogą stać się pielgrzymami duchowymi. Każdy pielgrzym duchowy, po zapisaniu się, otrzymuje modlitewnik z rozważaniami i modlitwami na każdy dzień oraz szczegółowym programem pieszej pielgrzymki. Pielgrzymów duchowych zapraszam na msze święte o godzinie 18.00 w dni powszednie w dniach 6-14 sierpnia.

7.      Za trzy tygodnie będziemy przeżywać parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony – dożynki. Bardzo proszę o przygotowanie wieńcy dożynkowych.

8.      Serdeczne Bóg zapłać za piękne kompozycje kwiatowe, ufundowane do naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę przez ofiarodawców z ulicy Białowieskiej, Łomżyńskiej, Łowickiej, Kurpiowskiej oraz Mazowieckiej. Słowa szczególnego podziękowania kieruję wobec osób, które zbierały ofiary i zamówiły kompozycje kwiatowe w kwiaciarni. Na następną niedzielę o ubranie ołtarzy kwiatami bardzo proszę mieszkańców ulicy Korczaka nr 32, 30, 28, 22 oraz ulicy Żóławskiej i Mazurskiej.

9.      Na sumie modlitwa za synod.

10.  Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.