V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18 maja 2014 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest diecezjalnym dziękczynieniem za dar kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Uroczystej mszy świętej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Biskup Płocki Piotr Libera, w Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie o godzinie 12.00.
  2. Dziś nabożeństwo majowe o godzinie 16.30. Nabożeństwa majowe w kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według następującego grafiku:
  • 24 maja godzina 16.30,
  • 31 maja godzina 17.30.

W każdą niedzielę i święta o godzinie 16.30.

1. W kruchcie kościoła, po każdej mszy świętej, w ramach akcji „Bilet dla brata”, aby pomóc finansowo młodym z krajów wschodnich w przyjeździe na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, u młodzieży można nabywać:
  1. Płyty z poezją Jana Pawła II w wykonaniu polskich piosenkarzy.
  2. Płyty z nagraniami Ewangelii czytanych przez młodzież i księży.
  1. Dziś przed kościołem trwa zbiórka do puszek na funkcjonowanie Miejskiego Płockiego Hospicjum. Wszyscy wiemy jak ważną spełnia ono rolę w trudnych chwilach osób chorych i ich rodzin.
  2. W naszym mieście przeżywamy Miesiąc Rodziny. Tradycyjnie, za tydzień w niedzielę 1 czerwca o godzinie 9.00 wyruszy piesza pielgrzymka z płockiej Stanisławówki do naszej Parafii – miejsca kultu Świętej Joanny Beretty Molli. Uroczysta msza święta w intencji pielgrzymów w naszym kościele o godzinie 12.00. Po mszy świętej program słowno – muzyczny, przygotowany przez nasz parafialny Zespół Bemolla. Będzie też możliwość złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji i ucałowania relikwii św. Joanny Beretty – Molli. Ogólna intencja tegorocznej pielgrzymki: za małżeństwa i rodziny przeżywające swoje trudne chwile. Gorąco zachęcam do udziału narzeczonych, małżonków, całe rodziny i osoby samotne, aby w tej ośmiokilometrowej pielgrzymce ogarnąć swoją modlitwą i ofiarować trud pielgrzymi w ważnych dla siebie intencjach.
  3. Za tydzień, z racji święta rodziny, na zakończenie mszy świętej dziecięcej, która jest o godzinie 10.30, program słowno – muzyczny w wykonaniu dzieci z przedszkola w Płocku – Borowiczkach.
  4. Praktyczne spotkania dla uczniów klas IV przed uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego:
  1. Szkoła w Płocku – Borowiczkach: 22 maja i 5 czerwca godzina 19.00;
  2. Szkoły spoza Parafii: 23 maja i 6 czerwca godzina 19.00.
  1. Ostatnie spotkania ze spowiedzią dzieci i rodziców, chrzestnych, rodzeństwa i dziadków sobota 7 czerwca godzina 9.30 dla dzieci ze szkoły w Płocku – Borowiczkach; godzina 11.00 dla dzieci ze szkół spoza Parafii.
  2. Z inicjatywy Kół różańcowych zostaje w naszej Parafii wprowadzone nabożeństwo fatimskie, które będzie w każdym roku 13 dnia miesiąca, od 13 maja do 13 października. Porządek będzie następujący:
  • Godzina 17.30 (jeśli będzie 13-ty w niedzielę – to godzina 16.30) jedna część różańca, odmawiana za każdym razem przez inne Koło różańcowe.
  • Godzina 18.00 (jeśli niedziela – 17.00) msza święta.
  • Po mszy świętej procesja ze świecami i figurą Matki Bożej, ze śpiewem pieśni z dalekiej Fatimy.
  1. Dzisiejszą niedzielą Ksiądz diakon Marcin Zębala kończy czas praktyk duszpasterskich w naszej Parafii. Dnia 7 czerwca o godzinie 11.00 w katedrze płockiej, z rąk Biskupa Płockiego przyjmie sakrament kapłaństwa. Dnia 8 czerwca w swojej rodzinnej Parafii odprawi mszę świętą prymicyjną. Zaprosiłem Księdza Marcina również z mszą świętą prymicyjną do naszej parafii. Będzie to niedziela 15 czerwca, na mszach świętych o godzinie 10.30 i 12.00. Pragnę bardzo serdecznie podziękować za jego posługę jako diakona w naszej Parafii. Życzę, aby kapłaństwo zawsze było radością w życiu Księdza Marcina oraz ludzi, których będzie spotykał w czasie swojej posługi.
  2. Na sumie modlitwa za synod.
  3. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i Kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.