III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 4 maja 2014 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna kolejny Tydzień Biblijny – może warto zapytać siebie na ile znajduję czas na czytanie i rozważanie Pisma Świętego, jako Słowa skierowanego przez Boga pełnego miłości do nas.
  2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą miesiąca maja. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami z III klas do sypania kwiatkami. Dziękuję za przyniesione płatki kwiatów.
  3. Dziś po mszy świętej dziecięcej spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego. Spotkanie – rozmowa, które jest nazwane egzaminem dla uczniów klas IV w sobotę 10 maja. Ksiądz Marek w gablotach przed kościołem podał szczegółowe informacje.
  4. Dziś nabożeństwo majowe o godzinie 16.30. Przeżywamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według następującego grafiku:
  • 10 maja godzina 15.30,
  • 17 maja godzina 17.30,
  • 24 maja godzina 16.30,
  • 31 maja godzina 17.30.

W każdą niedzielę i święta o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach przydrożnych. Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych, w ramach wieczornego pacierza.

1. Jako Wspólnota Parafialna, w najbliższą środę o godzinie 18.00 będziemy przeżywać uroczystość bierzmowania uczniów klas III gimnazjum. Sakramentu bierzmowania udzieli Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski. Z tej racji musimy przesunąć msze święte z zamówionymi intencjami: środa godzina 16.30 koncelebra, jeden z Księży za świętej pamięci Józefa Ambroziaka, drugi z Księży za świętej pamięci Stanisława i Stanisławę Barańskich. O godzinie 17.00 za świętej pamięci Marię Kępczyńską. Ksiądz Mariusz zaprasza kandydatów do bierzmowania na próbę generalną jutro na godzinę 19.00. W czasie spotkania, od godziny 19.00, będzie spowiedź dla świadków bierzmowania i rodzin bierzmowanych. Natomiast po spotkaniu praktycznym, spowiedź dla kandydatów do bierzmowania.
  2. W przyszłą niedzielę o godzinie 16.00 na plebanii spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
  3. Pragnę bardzo serdecznie podziękować chorym za złożone ofiary:
  1. odwiedzonych w pierwszy piątek kwietnia, w wysokości 320 zł,
  2. odwiedzonych w czasie renowacji Misji Świętych w wysokości 270 zł.

Ofiary te zostały przeznaczone na zakup kwiatów, które są posadzone przed głównym wejściem do kościoła.

1. Dziś 4 maja - doroczna uroczystość świętego Floriana patrona Strażaków. Wszystkim, którzy należą do Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnej w naszej Parafii składam serdeczne życzenia wraz z podziękowaniem za chętne angażowanie się w uroczystości parafialne. Życzenia składam też wszystkim zawodowo pracującym w Straży Pożarnej.
  2. Maturzystom z naszej parafii, w intencji których została wczoraj odprawiona msza święta o godzinie 17.00, życzę jak najlepszych wyników w czasie egzaminów i dobrego wyboru dalszej drogi życiowej.
  3. W dniu dzisiejszym, na zakończenie majowego weekendu bardzo wielu z nas będzie podróżować. Życzę szczęśliwego dotarcia do celu. W tej intencji modlimy się dziś na zakończenie każdej mszy świętej.
  4. Pragnę bardzo serdecznie podziękować za takie Boże przeżycie poprzedniej niedzieli kanonizacyjnej, połączonej z przyjęciem Iskry Miłosierdzia. Szczególną mszą świętą była msza dziękczynna za dar kanonizacji o godzinie 9.00, która zgromadziła tak bardzo licznie wiernych. Dziękuję za uczestnictwo Orkiestrze Strażackiej z dwoma solistkami, wszystkim jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z pocztami sztandarowymi oraz pocztom sztandarowym Legionu Maryi i Kół Różańcowych, a także wszystkim uczestniczącym w tejże mszy świętej.
  5. Na sumie modlitwa za synod.
  6. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i Kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.