II NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

27 kwietnia 2014 r.

1. Dzisiejsza niedziela kończąca oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego jest wyjątkowa ze względu na kanonizację dwóch papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II.
  2. Dziś na mszy świętej o godzinie 9.00 nasze parafialne dziękczynienie za dar kanonizacji tychże dwóch papieży. Będzie z nami Orkiestra Strażacka wraz z dwoma solistkami, Ochotnicze Jednostki Straży Pożarnej z pocztami sztandarowymi, poczty sztandarowe Kół Różańcowych i Legionu Maryi.
  3. Dziś na zakończenie każdej mszy świętej będzie przekazywana Iskra Bożego Miłosierdzia dla chętnych osób. Zachęta, abyśmy wspólnie przy tej Iskrze Miłosierdzia połączyli się w modlitwie z wiernymi całej Ojczyzny, w naszych domach rodzinnych, dziś w czasie apelu o godzinie 21.00. Wraz z Iskrą Miłosierdzia otrzymamy też obrazek kanonizacyjny Jana Pawła II ze specjalną modlitwą na rodzinny apel. Z tych świec korzystajmy przy modlitwach w różnych intencjach rodzinnie czy też osobiście. Może warto pomyśleć o wspólnym rodzinnym apelu w każdy wieczór niedzieli.
  4. Dziś po raz pierwszy Niedzielą Miłosierdzia rozpoczyna się kolejny Tydzień Miłosierdzia. Niech ten czas będzie okazją do zadumy nad naszym miłosierdziem wobec  drugiego człowieka.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś za tacę z przeznaczeniem na cele charytatywne Kościoła.
  6. W czwartek rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc szczególnego zawierzenia wszystkich naszych spraw Bogu przez Maryję. Nabożeństwa majowe w kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według następującego grafiku:
  • 3 maja godzina 16.30,
  • 10 maja godzina 15.30,
  • 17 maja godzina 17.30,
  • 24 maja godzina 16.30,
  • 31 maja godzina 17.30.

W każdą niedzielę i święta o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach przydrożnych. Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe w domach rodzinnych w ramach pacieża wieczornego.

1. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy oczyścili i przybrali figury i krzyże przydrożne. Wyrażam nadzieję, że tam gdzie tego dotychczas nie uczyniono, zostanie to wykonane w najbliższych dniach.
  2. W czwartek 1 maja uroczystość Józefa Robotnika. W naszym kościele msze święte godzina: 7.00, 9.00 i 17.00.
  3. Natomiast w sobotę 3 maja doroczna uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte godzina 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00.
  4. Młodzież maturalną wraz z najbliższymi zapraszam na mszę świętą sprawowaną w ich intencji w dniu 3 maja o godzinie 17.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca maja:
  1. Pierwszy czwartek adoracja prowadzona przez Parafialną Grupę Przenajświętszej Krwi Chrystusa od 16.00 do 16.30. Później nabożeństwo majowe.
  2. Pierwszy piątek adoracja w ciszy od godziny 16.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi pierwszo piątkowej. Nabożeństwo pierwszo piątkowe około godziny 17.50, po nabożeństwie majowym.
  3. Nabożeństwo pierwszo sobotnie razem z nabożeństwem majowym o godzinie 16.30.
  4. W przyszłą niedzielę po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami klas III do sypania kwiatkami. Przy tej okazji składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim którzy suszą jesienią płatki kwiatów czy też w okresie wiosenno – letnio – jesiennym przynoszą świeże płatki kwiatów, aby dziewczynki mogły nimi sypać w czasie procesji eucharystycznych.
  1. Spotkanie – rozmowa, które jest nazwane egzaminem dla uczniów klas IV w sobotę 10 maja. Ksiądz Marek na przyszłą niedzielę w gablotach przed kościołem umieści szczegółowe informacje.
  2. Ksiądz Mariusz zaprasza kandydatów do bierzmowania na spotkanie praktyczne we wtorek 29 kwietnia, na godzinę 19.00.
  3. Pragnę jeszcze raz podziękować za ofiary złożone w niedzielę palmową przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego, kwiaty cięte w prezbiterium i urządzenie Grobu Pańskiego. Zostało zebrane 5.438,23 zł. Na kwiaty (60 doniczek hortensji, 12 doniczek azalii oraz kwiaty cięte – do prezbiterium i kale) zapłacono 4.240,00 zł. Na urządzenie Grobu oraz, zgodnie ze zwyczajem naszej Parafii, na napoje, kawę, herbatę oraz ciastka dla Strażaków pełniących wartę przy Grobie Pańskim zapłacono 1.116,83 zł. Razem wydano 5.356,83 zł. Pozostało 81,40 zł – pieniądze te zostaną przekazane Parafialnej Grupie Charytatywnej.
  4. Chcę też podziękować jednej z rodzin, która od wielu lat funduje świecę paschalną. Serdeczne Bóg zapłać tejże rodzinie za piękny paschał ufundowany na tegoroczną uroczystość wielkanocną.
  5. Serdecznre Bóg zapłać za piękny duży kwiat doniczkowy ofiarowany do naszego kościoła przez jedną z parafianek wraz z synem. Kwiat jest przy ołtarzu Matki Bożej.
  6. W gablocie przed kościołem przy zakrystii na plakacie znajdują się informacje o Płockim Maratonie Biblijnym w wykonaniu wiernych czterech wyznań: katolików, prawosławnych, protestantów i mariawitów. W czasie Maratonu w katedrze płockiej będzie też występ naszego Parafialnego Zespołu Bemolla.
  7. Przed ołtarzem w prezbiterium jest po renowacji figura Matki Bożej, która bierze udział w procesjach eucharystycznych. Za renowację zapłaciłem 2.800,00 zł. To już kolejny feretron, który został odnowiony. Kolejny zostanie przekazany do renowacji.
  8. Na sumie modlitwa za synod.
  9. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.