II DZIEŃ ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY – 21 kwietnia 2014 r.

1. Wyrażam podziękowanie Parafianom, Gościom i Sympatykom za piękne przeżycie całego Triduum Paschalnego, łącznie ze świętami Wielkanocnymi.
  2. Uroczystość świąt Wielkanocnych trwa przez oktawę i kończy się niedzielą Miłosierdzia Bożego.
  3. Najbliższa niedziela, która jest Świętem Miłosierdzia Bożego jest jednocześnie niedzielą kanonizacji dwóch papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II.
  4. W naszej Parafii uroczyste dziękczynienie za akt kanonizacji dwóch papieży będzie w najbliższą niedzielę na mszy świętej o godzinie 9.00. Zapraszam Orkiestrę Strażacką, wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z pocztami sztandarowymi oraz poczty sztandarowe Kół Różańcowych i Legionu Maryi. Zapraszam wszystkich Parafian, Gości i Sympatyków Parafii i kościoła.
  5.  Nasza Parafia włącza się w ogólnopolskie dzieło Iskry Miłosierdzia Bożego przekazanej z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Przekazanie Iskry Miłosierdzia będzie na zakończenie każdej mszy świętej w najbliższą niedzielę. Zachęta, aby każda rodzina przybyła ze święcą, która stała by się Iskrą Bożego Miłosierdzia. Świece zostaną zapalone przez przedstawicieli rodzin i wychodząc z kościoła gasimy te świece (podobnie jak gromice). Każda rodzina otrzyma obrazek kanonizacyjny Jana Pawła II ze specjalną modlitwą na rodzinny apel (godzina 21.00) w niedzielę kanonizacji. Zachęcam, aby te świece były okazałe i stały się w każdej rodzinie znakiem kanonizacji Jana Pawła II. Z tych świec korzystajmy przy modlitwach w różnych intencjach rodzinnie czy też osobiście.
  6. W najbliższą sobotę o godzinie 11.00 praktyczne spotkanie dla kandydatów przed bierzmowaniem.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na płockie seminarium duchowne.
  8. Dziś będzie wielu z nas podróżować. Życzę szczęśliwego dotarcia do celu. Na zakończenie każdej mszy świętej modlitwa w intencji podróżujących.
  9. Błogosławionego przeżycia II dnia Świąt dla Parafian, Gości i Sympatyków.
  10. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.