V Niedziela Wielkiego Postu – dnia 6 kwietnia 2014 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą miesiąca kwietnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Dziś Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.
  3. W czwartek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które są u nas renowacją Misji Świętych. Program, który został wyłożony na ławkach możemy wziąć ze sobą do domu. Również na naszej parafialnej stronie internetowej zamieszczony jest program renowacji Misji Świętych. Już tradycyjnie msze święte o godzinie 9.00 w czasie rekolekcji będą odprawione:
  • w czwartek - za Parafian,
  • w piątek - za zmarłych,
  • w sobotę - za chorych i starszych.
  1. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową rozpoczynającą czas Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej mszy świętej. Procesja z palmami na mszy świętej o godzinie 10.30 i 12.00.
  2. Już tradycyjnie ofiary składane na tacę w Niedzielę Palmową są darem na kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz urządzenie tegoż Grobu.
  3. W zakrystii kościoła w ramach akcji Caritas możemy nabywać baranki, które wkładamy do koszyczka ze święconką. Są one naszą łącznością z biednymi.
  4. Członków Asysty Procesyjnej proszę o oczyszczenie i przygotowanie feretronów oraz innych paramentów procesyjnych przed uroczystością rezurekcyjną.
  5. Na sumie modlitwa za synod.
  6. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.