IV Niedziela zwykła – dnia 2 lutego 2014 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest doroczną Uroczystością Ofiarowania Pańskiego, w tradycji zwana Uroczystością Matki Bożej Gromicznej. Poświęcenie gromic na każdej mszy świętej. Jest to też dzień modlitw w intencji osób konsekrowanych. Zwyczajowo ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na zakony kontemplacyjne. Serdeczne Bóg zapłać tym, którzy dziś złożyli na ten cel ofiary.
  2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca lutego po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca lutego:
  1. Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
  2. Pierwszy piątek adoracja w ciszy od 16.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi pierwszo piątkowej. Komunia Święta będzie udzielana co 20 minut. Nabożeństwo pierwszo piątkowe o godzinie 17.45.
  1. Sakrament bierzmowania dla młodzieży III klas gimnazjum będzie 7 maja br. o godzinie 18.00. Egzamin 5 kwietnia br. (sobota). Sakramentu bierzmowania udzieli Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski.
  2. Z radością przekazuję informację otrzymaną z płockiej Stanisławówki. Małżeństwo które pragnęło mieć potomstwo, wzięło udział w pielgrzymce w roku 2013 z płockiej Stanisławówki do naszego kościoła, który jest miejscem kultu Świętej Joanny Beretty Molla, prosząc Boga za pośrednictwem Świętej o dar macierzyństwa i ojcostwa. Ich prośba została wysłuchana. To kolejny sygnał o wyproszonej łasce daru potomstwa dla małżeństw bezdzietnych.
  3. Serdecznie dziękuję za rozebranie dekoracji bożonarodzeniowej: Ks. Mariuszowi, Ks. Markowi i Panu Rafałowi. Dziękuję również Ks. Markowi za dekorację wykonaną na dzisiejszą uroczystość.
  4. Trwa wizyta duszpasterska. To czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Rafał będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Rafałowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Podany już był plan kolędy na dni: 3 – 8 lutego 2014 r. Dziś uszczegóławiam plan na 3 lutego – poniedziałek:

Od godziny 15.00 ulica Prosta - dwóch Księży od ulicy Sielskiej: jeden Ksiądz - numery parzyste, drugi Ksiądz - nieparzyste. Trzeci Ksiądz od ulicy Kątowej, numery parzyste i nieparzyste.

1. Przez czas wizyty duszpasterskiej, do dnia 16 lutego, msze święte w dni powszednie będą tylko o godzinie 7.00. Nie będzie mszy popołudniowych.
  2. Kancelaria parafialna do dnia 16 lutego będzie czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.
  3. Na sumie modlitwa za synod.
  4. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.