III Niedziela zwykła – dnia 26 stycznia 2014 r.

1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca lutego:
    • Nabożeństwo pierwszosobotnie, po mszy świętej, która jest o godzinie 7.00.
    • W przyszłą niedzielę po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
  2. Przyszła niedziela przypada na 2 lutego – Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, w tradycji zwana Uroczystością Matki Bożej Gromicznej. Poświęcenie gromic na każdej mszy świętej. Jest to też dzień modlitw w intencji osób konsekrowanych. Zwyczajowo ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na zakony kontemplacyjne.
  3. Dziś, mieliśmy ogłosić terminy spotkań dla młodzieży III klas gimnazjum przed bierzmowaniem, w małych grupach. Ze względu na obecne warunki atmosferyczne spotkania odbędą się w terminach późniejszych.
  4. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę Fatima – Santiago de Compostela bardzo proszę, aby do 30 stycznia uzupełniły dane osobowe i wpłaciły zaliczkę w wysokości 350 zł.
  5. Trwa wizyta duszpasterska. To czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Rafał będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Rafałowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Podany już był plan kolędy na dni: 27 stycznia- 1 lutego 2014 r. Dziś uszczegóławiam plan na 1 lutego – sobota oraz podaję plan kolędy na kolejne dni: 3 - 8 lutego 2014r.(tutaj)
  6. Przez czas wizyty duszpasterskiej, do dnia 16 lutego, msze święte w dni powszednie będą tylko o godzinie 7.00. Nie będzie mszy popołudniowych.
  7. Kancelaria parafialna do dnia 16 lutego będzie czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.
  8. Na sumie modlitwa za synod.
  9. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.