II Niedziela po Bożym Narodzeniu – dnia 5 stycznia 2014 r.

1. Dziś po sumie z racji pierwszej niedzieli miesiąca stycznia wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Jutro 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji Uroczystością Trzech Króli. Msze święte o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie ma mszy świętej o godzinie 18.30. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na misje. Jutro w Płocku Orszak Trzech Króli, informacje na plakatach umieszczonych w gablotach.
  3. Przyszła niedziela to Uroczystość Chrztu Jezusa w wodach Jordanu, która rozpoczyna czas Jego publicznej działalności.
  4. W przyszłą niedzielę, po mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
  5. Za tydzień, po sumie, występ Chóru „VOX MAIORUM” Przy Stowarzyszeniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Serdecznie zapraszam.
  6. Za tydzień na plebanii spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych, o godzinie 16.30.
  7. W dniach 16-24 września 2014 r. jest organizowana parafialna pielgrzymka do Portugalii, Fatimy, Santiago de Compostela. Osoby chętne dokonują zapisów w miesiącu styczniu w kancelarii parafialnej.
  8. Trwa wizyta duszpasterska. To czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Rafał będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Rafałowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Podany już był plan kolędy na dni: 7 – 11 stycznia 2014 r. Dziś podaję plan kolędy na kolejne dni: 13-18 stycznia 2014r.
  9. Przez czas wizyty duszpasterskiej, do dnia 16 lutego, msze święte w dni powszednie będą tylko o godzinie 7.00. Nie będzie mszy popołudniowych.
  10. Kancelaria parafialna do dnia 16 lutego będzie czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.
  11. Na sumie modlitwa za synod.
  12. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.