IV Niedziela Adwentu – dnia 22 grudnia 2013 r.

1. Dziś, na zakończenie mszy świętej dziecięcej, jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Płocku Borowiczkach.
  2. Ci wszyscy, którzy z różnych racji nie mogli być wcześniej u spowiedzi, mają możliwość skorzystania w czasie dzisiejszej niedzieli. Są w konfesjonałach Księża Goście: Ksiądz Waldemar i Ksiądz Mirosław, którym dziękuję za świadczoną posługę kapłańską.
  3. Jutro i we wtorek ostatnie msze święte roratnie, o godzinie 7.00.
  4. We wtorek 24 grudnia – Wigilia. Zgodnie z tradycją przodków naszych z pojawieniem się pierwszej gwiazdy zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zadbajmy o jej chrześcijański charakter: na początku niech zostanie odczytana Ewangelia o narodzeniu Chrystusa, w czasie Wieczerzy śpiewajmy kolędy. Oby nikt z naszych bliskich nie pozostał w tym czasie za ścianą, niezaproszony na Wieczerzę.
  5. We wtorek uroczystą mszą świętą zwaną Pasterką, która będzie o godzinie 24.00, rozpoczniemy świętowanie Bożego Narodzenia. Pół godziny wcześniej będzie program słowno – muzyczny przygotowany przez nasz Parafialny Zespół Bemolla.
  6. Msze święte w pierwszy i drugi dzień Świąt o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie mszy świętej o godzinie 18.30.
  7. Pragnę podziękować jednej z rodzin naszej Parafii za ofiarowane drzewka choinkowe do naszego kościoła.
  8. W zakrystii kościoła możemy jeszcze nabywać świece Caritas.
  9. Pragnę już dziś poinformować, że wizytę duszpasterską rozpoczniemy 30 grudnia od Cekanowa i Rydzyna. Wcześniej Pan Rafał będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Więcej szczegółów podam w drugi dzień Świąt.
  10. Na sumie modlitwa za synod.
  11. Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.