II Niedziela Adwentu – dnia 8 grudnia 2013 r.

1. Dzisiejsza II niedziela adwentu przypadająca na dzień 8 grudnia jest doroczną Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.
  2. Dziś, po mszy która jest o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
  3. Za tydzień po mszy świętej, która jest o godzinie 17.00, kolejne spotkanie dla młodzieży przed Sakramentem Bierzmowania.
  4. Trwają spotkania w małych grupach dla młodzieży trzecich klas gimnazjum. Plan spotkań na miesiąc grudzień jest umieszczony w gablotach przed kościołem.
  5. Msze święte roratnie – ku czci Matki Bożej Pani Adwentu, w dni powszednie adwentu o godzinie 7.00 rano. W piątek i sobotę nie będzie rorat z racji rekolekcji.
  6. Od dziś w zakrystii kościoła możemy nabywać świece Caritas.
  7. Dziś, przed kościołem trwa zbiórka do puszek, jako nasza pomoc dla wiernych zza naszej wschodniej granicy.
  8. Za tydzień po mszy świętej o godzinie 12.00 spotkanie dla pielgrzymów, którzy byli na: Litwie, Łotwie, Estonii i w Helsinkach.
  9. W tym tygodniu w czwartek rozpoczynamy czas rekolekcji adwentowych. Niech to będzie czas dobrego duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Plan rekolekcji tutaj.
  10. Pragnę serdecznie podziękować Parafialnej Grupie Charytatywnej i Panu Rafałowi za rozdysponowanie w poniedziałek i we wtorek żywności otrzymanej jako pomoc unijną, za pośrednictwem Caritas Płock. Z pomocy skorzystało 281 rodzin.
  11. Przy tej okazji składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do puszki, umieszczonej na końcu ławek, z napisem na cele charytatywne. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla rodzin gdzie są dzieci niepełnosprawne.
  12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na prowadzone w tym roku prace.
  13. Jesienią zostały skradzione cztery duże metalowe krzyże z grobów naszego cmentarza. Zostały one odzyskane. Rodziny poszkodowane mogą zgłaszać się do kancelarii parafialnej po ich odbiór.
  14. W listopadzie z cmentarza zostało wywiezione 12 kontenerów śmieci, co stanowi 12 ton 640 kg. Do zapłaty za wywóz tychże śmieci jest 5.889,02 zł.
  15. Pan Organista w dalszym ciągu roznosi opłatek po rodzinach naszej Parafii:
  • Poniedziałek (9 grudnia) od godziny 15.00 ulice: Widna, Czereśniowa, Jabłoni, Wiśniowa.
  • Wtorek (10 grudnia) od godziny 15.00 ulice: Wiosenna, Pogodna i Majowa.
  • Środa (11 grudnia) od godziny 15.00 ulice: Kasztanowa, Leszczynowa, Harcerska od cmentarza do kościoła.
  1. Na sumie modlitwa za synod.
  2. Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.