I Niedziela Adwentu – dnia 1 grudnia 2013 r.

1. Dziś, I niedzielą adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny oraz czas bezpośredniego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
  2. W dobrym przeżyciu czasu adwentu i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia mogą nam pomóc:
  1. Msze święte roratnie – ku czci Matki Bożej Pani Adwentu, we wszystkie dni powszednie adwentu o godzinie 7.00 rano;
  2. Rekolekcje adwentowe, które będą po przyszłej niedzieli: 12-14 grudnia br. (czwartek – piątek – sobota).
  1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą miesiąca grudnia. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia:
  1. Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
  2. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godzinie 17.45.
  3. Nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy która jest o godzinie 18.00.
  1. Proszę, aby młodzież trzecich klas gimnazjum zapoznała się z planem spotkań w małych grupach w miesiącu grudniu. Plan jest umieszczony w gablotach przed kościołem.
  2. Za tydzień, po mszy która jest o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
  3. Od dziś za 2 tygodnie (dnia 15 grudnia) spotkanie dla pielgrzymów, którzy byli na: Litwie, Łotwie, Estonii i w Helsinkach.
  4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę , na prowadzone w tym roku prace.
  5. Pan Organista w dalszym ciągu roznosi opłatek po rodzinach naszej Parafii:
  • Poniedziałek (2 grudnia) od godziny 14.00 ulica Skrajna od Wyszogrodzkiej.
  • Wtorek (3 grudnia) od godziny 9.00 ulice: Lokalna, Darniowa, Łamana, Morelowa, Porzeczkowa i Brzoskwiniowa.
  • Środa (4 grudnia) od godziny 15.00 ulica Harcerska od cmentarza obydwie strony do ulicy Wiejskiej i Korczaka oraz ulica Srebrna.
  • Czwartek (5 grudnia) od godziny 15.00 ulice: Orzechowa i Śliwowa.
  • Piątek (6 grudnia) od godziny 15.00 ulice: Prosta i Kątowa.
  • Sobota (7 grudnia) od godziny 9.00 ulica Sielska od Harcerskiej, Chmielna i Poziomkowa.
  1. Nasza Parafia za pośrednictwem Caritas Diecezji Płockiej otrzymała drugą w tym roku pomoc charytatywną w postaci artykułów żywnościowych. Pomoc przeznaczona jest dla osób najbardziej potrzebujących takich jak:
  1. Matki samotnie wychowujące dzieci;
  2. Rodziny wielodzietne;
  3. Rodziny mające dzieci niepełnosprawne;
  4. Osoby chore i samotne, w podeszłym wieku;
  5. Rodziny w trudnej sytuacji materialnej;
  6. Rodziny z problemami alkoholowymi;
  7. Osoby bezdomne.

Produkty będą wydawane w poniedziałek i we wtorek (2-3 grudnia) w godzinach 10.00 – 14.00 w salce katechetycznej. Proszę zabrać ze sobą dowód osobisty i torby na produkty.

1. Przy tej okazji składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do puszki, umieszczonej na końcu ławek, z napisem na cele charytatywne. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na paczki świąteczne.
  2. Od dziś miał być ogrzewany kościół. Niestety dzisiaj, mimo pozytywnej próby w dniu wczorajszym, nie można nadal uruchomić nagrzewnicy. Jest już umówiona firma, która w bieżącym tygodniu będzie usuwać awarię.
  3. Na sumie modlitwa za synod.
  4. Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.