Niedziela Chrystusa Króla – dnia 24 listopada 2013 r.

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy kolejny rok kościelny. Za tydzień, I niedzielą adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny oraz czas bezpośredniego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Dziś również kończymy Rok Wiary. W diecezji zakończenie Roku Wiary pod przewodnictwem Biskupa Płockiego w Sanktuarium Świętego Antoniego w Ratowie o godzinie 15.00. U nas, z racji zakończenia Roku Wiary, na każdej mszy świętej zostaną odnowione przyrzeczenia chrztu świętego oraz odśpiewane Te Deum. Na mszach świętych o godzinie 9.00, 10.30 i 12.00 specjalny program o rodzinie przygotowany przez nasz Parafialny Zespół Bemolla.
  3. Ksiądz Mariusz w gablotach przed kościołem umieścił plan spotkań dla bierzmowanych, w małych grupach. Proszę, aby zainteresowani zapoznali się z planem.
  4. Legion Maryi na stoliku przy prasie katolickiej wyłożył Cudowne Medaliki. Chętni mogą wziąć je ze sobą.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę lub bezpośrednio do mnie, na prowadzone w tym roku prace.
  6. Panu Rafałowi nie udało się dziś rano otworzyć bocznych drzwi kościoła. Za utrudnienia przepraszam.
  7. Od dziś miał być ogrzewany kościół. Niestety, nie można uruchomić nagrzewnicy. Obiecuję, że od przyszłej niedzieli będzie uruchomione ogrzewanie.
  8. Pan Organista w dalszym ciągu roznosi opłatek po rodzinach naszej Parafii:
  • Poniedziałek (25 listopada) od godziny 14.00 ulice: Podlaska, Lubuska, Mazurska, Żuławska.
  • Wtorek (26 listopada) od godziny 15.00 ulice: Pocztowa 13, 11, 9; Harcerska 106; Zapłotek; Żelazna; Harcerska od 115 do 79; Złota; Piaski i Młyńska.
  • Środa (27 listopada) od godziny 14.00 ulice: Księdza Skierkowskiego, Kaszubska, Warmińska, Pomorska, Śląska i Kujawska.
  • Czwartek (28 listopada) od godziny 14.00 ulice: Białowieska, Łomżyńska, Łowicka i Kurpiowska.
  • Piątek (29 listopada) od godziny 15.00 i sobota (30 listopada) od godziny 9.00 Nowe Gulczewo ulica Szlachecka (numery nieparzyste) i wszystkie ulice odchodzące od ulicy Szlacheckiej – numerów nieparzystych.
  1. Na sumie modlitwa za synod.
  2. Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.