XXXIII Niedziela zwykła - dnia 17 listopada 2013 r.

1. Dziś, po mszy świętej która jest o godzinie 17.00 spotkanie dla młodzieży klas III gimnazjum, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  2. Nasze pełne uczestnictwo w mszach świętych w miesiącu listopadzie – miesiącu zmarłych w dalszym ciągu ofiarujmy za naszych bliskich zmarłych.
  3. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla, która jest zakończeniem kolejnego roku kościelnego. Będzie to również zakończenie w Kościele Roku Wiary.
  4. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Szkole Podstawowej w Płocku – Borowiczkach za piękny program słowno – muzyczny przygotowany na mszę świętą za Ojczyznę w nasze Narodowe Święto Niepodległości.
  5. Wyrażam też podziękowanie tak licznie przybyłym (było ponad 120 osób) na Ognisko Patriotyczne 11 listopada. Słowa podziękowania kieruję wobec Rady Osiedla Płock – Imielnica, Księdza Mariusza, Pana Rafała, Pana Bogdana oraz osób z Zespołu Bemolla.
  6. W ubiegłym tygodniu zostały oczyszczone z liści rynny na kościele. Słowa podziękowania kieruję do właściciela firmy, który bezodpłatnie udostępnił sprzęt oraz dwóch pracowników.
  7. Również w ubiegłym tygodniu dokonano uszczelnienia rynien na kościele od strony prezbiterium.
  8. Pan Organista w dalszym ciągu roznosi opłatek po rodzinach naszej Parafii:
  • Poniedziałek (18 listopada) od godziny 9.00 ulice: Pocztowa, Powiśle, Podwale, Roztocze, Rybna, Urbanowo i Odległa.
  • Wtorek (19 listopada) od godziny 9.00 ulice: Grabówka, Gmury, Zgodna, Zarzeczna, Flisacka, Wójtowa i Korczaka.
  • Środa (20 listopada) od godziny 9.00 ulica Raczkowizna i całość Bielina oraz Borowiczki Pieńki do Cukrowni, Borowiczki Pieńki ulica Słowiańska, Zakątek, Liściasta i Iglasta. Od godziny 15.00 ulica Harcerska: 117, 119, 121, 123, 125.
  • Czwartek (21 listopada) od godziny 9.00 ulica Międzylas oraz Borowiczki Pieńki od Liszyna do Cukrowni.
  • Piątek (22 listopada) od godziny 15.00 i sobota (23 listopada) od godziny 9.00 Nowe Gulczewo ulica Szlachecka (numery parzyste) i wszystkie ulice odchodzące od ulicy Szlacheckiej – numerów parzystych.
  1. Apel Biskupa Płockiego o pomoc dla ofiar tajfunu na Filipinach

Czcigodni Księża Proboszczowie!

Drodzy Diecezjanie!

W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i prośbę przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. arcybiskupa Józefa Michalika, o modlitwę i pomoc ofiarom tajfunu Haiynan, nasza diecezja włączy się solidarnie w pomoc dla poszkodowanych na Filipinach.

Jak zapewne wiecie z doniesień medialnych, niemal 10 mln mieszkańców tego kraju potrzebuje niezwłocznej pomocy. Dlatego niedziela 17 listopada została ogłoszona dniem ogólnopolskiej modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. Materialnym wyrazem naszej solidarności będzie zbiórka ofiar do puszek w tym dniu.

Serdecznie dziękuję za włączenie się zarówno duchowo, jak i materialnie, w tę szlachetną inicjatywę. Bóg zapłać za okazane serce i pomoc naszym siostrom i braciom na Filipinach!

Płock, dnia 15 listopada 2013 r.

Wasz biskup Piotr

ZARZĄDZENIE: Proszę o włączenie do modlitwy wiernych intencji za ofiary tajfunu na Filipinach a także o odczytanie wiernym w ogłoszeniach parafialnych apelu Biskupa Płockiego. Zebrane ofiary proszę wpłacać na konto Kurii z dopiskiem „Filipiny”.

Płock, dnia 15 listopada 2013 r.

Ks. Mirosław Milewski

Wikariusz Generalny

1. Na sumie modlitwa za synod.
  2. Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.