XXXI Niedziela zwykła - dnia 3 listopada 2013 r.

1. Dziś po sumie z racji pierwszej niedzieli miesiąca listopada adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Do 8 listopada w każdy dzień można zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej wraz z dowolną modlitwą za zmarłych w czasie nawiedzenia cmentarza.
  3. Najbliższy czwartek jest pierwszym miesiąca listopada, adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusa.
  4. Za tydzień, po mszy świętej dziecięcej, która jest o godzinie 10.30, spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
  5. W naszym mieście, z racji 11 listopada, będzie przeprowadzona akcja „Polska flaga w każdym domu” której celem jest zachęcenie mieszkańców naszego grodu do manifestowania patriotyzmu w duchu radości i dumy, a także do szacunku dla flagi, godła i hymnu jako najważniejszych dla Polski symboli narodowych. Od kilku lat jest organizowana w wielu polskich miastach akcja „Ogniska Patriotyzmu”. W Płocku po raz drugi, 11 listopada o godzinie 18.00, przy płockich Parafiach (Świętego Wojciecha, Świętego Krzyża, Świętego Benedykta, Ducha Świętego, Świętej Jadwigi, Świętego Maksymiliana, Świętego Bartłomieja,  Świętego Stanisława Kostki i u nas Świętego Jakuba) zapłoną ogniska przy których wspólny śpiew pieśni patriotycznych winien łączyć wszystkie pokolenia Polaków. Zapraszamy osoby chętne do świadectw o ważnych postaciach i wydarzeniach historycznych związanych z regionem i krajem. Serdecznie zapraszamy.
  6. W czwartek 7 listopada, po mszy o godzinie 18.00 w Parafii Świętego Krzyża spotkanie dla kobiet pod hasłem: „Bóg – Miłość – Kobieta”.
  7. Po porannej mszy świętej zostały poświęcone opłatki, które Pan Organista będzie roznosił po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Rozpocznie: w czwartek od godziny 9.00 Cekanowo ulica Mazowiecka, Królewska i wszystkie odchodzące od ulicy Królewskiej do ulicy Stokrotki i ulica Płocka. Od godziny 16.00 Cekanowo: ulica Północna, Ceglana, Myśliwska, Świętego Huberta, Świętego Alberta. W piątek od godziny 9.00 Rydzyno. Sobota od godziny 9.00 ulica Cedrowa i Lipowa w Płocku - Borowiczkach. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana organisty w naszej Parafii.
  8. Pragnę serdecznie podziękować Księdzu Olgowi (studentowi KUL-u pochodzącemu z Gródka Podolskiego) za pomoc w naszej Parafii w dniach 1-3 listopada.
  9. Słowa podziękowania kieruję również do Księdza Mariusza, który z młodzieżą wykonał dekoracje w kościele na miesiąc listopad.
  10. Z radością gratuluję licznej frekwencji w Uroczystość Wszystkich Świętych i w dniu dzisiejszym na mszach Świętych. Bardzo wiele osób przystąpiło również do komunii świętej. Jest to wielki dar złożony naszym zmarłym. Starajmy się w kolejne niedziele listopada nasze uczestnictwo w mszach świętych ofiarować za bliskich zmarłych.
  11. Na zakończenie każdej mszy świętej modlimy się dziś o szczęśliwe podróżowanie dla wszystkich osób powracających z Uroczystości Wszystkich Świętych.
  12. Na sumie modlitwa za synod.
  13. Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.