XXX Niedziela zwykła - dnia 27 października 2013 r.

1. Dziś nabożeństwo różańcowe o 16.30.
  2. Nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku (31 października):
  1. dla dzieci 16.30;
  2. dla dorosłych 17.15.
  1. Korzystajmy ze spowiedzi w czasie nabożeństw różańcowych, aby w uroczystość Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego oraz niedziel listopada – miesiąca zmarłych, w sposób pełny (z przyjęciem komunii) uczestniczyć w mszach świętych ofiarowując za zmarłych.
  2. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią we wtorek od godziny 8.30 sprzątanie cmentarza. Zapraszam mieszkańców Nowego Boryszewa oraz osiedla Imielnica i Borowiczki. Bardzo proszę o zabranie odpowiedniego sprzętu.
  3. 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych, o godzinie 12.00 msza święta na cmentarzu w intencji naszych zmarłych. Na pół godziny przed mszą świętą różaniec, ofiarowany za zmarłych z nowych wypominków. Po mszy świętej będzie procesja żałobna wokół cmentarza z modlitwą za zmarłych i poświęceniem grobów. Pozostałe msze święte w kościele jak w każdą niedzielę, oprócz mszy świętej o godzinie 18.30.
  4. W Dzień Zaduszny (2 listopada) – dzień szczególnej modlitwy za zmarłych przebywających w czyśćcu, msze święte w kościele jak w każdą niedzielę, oprócz mszy świętej o godzinie 18.30. Dwie msze święte: godzina 12.00 i 17.00 zostaną odprawione w intencji naszych zmarłych. Po mszy świętej o godzinie 12.00 procesja żałobna wokół kościoła połączona z modlitwami za zmarłych z wypominków rocznych. Natomiast o godzinie 16.30 tzw. ostatni różaniec za zmarłych.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca listopada. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie od 16.30 do 17.30. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca nie będzie wyjazdów do chorych ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych.
  6. Nabożeństwo pierwszopiątkowe na zakończenie mszy świętej, która będzie o godzinie 17.00. Natomiast nabożeństwo pierwszosobotnie na zakończenie różańca, który będzie o godzinie 16.30.
  7. Za tydzień w niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  8. W przyszłą niedzielę o godzinie 16.00 w płockiej Katedrze msza święta za zmarłych w Hospicjum Caritas Diecezji Płockiej.
  9. W czwartek 7 listopada, po mszy o godzinie 18.00 w Parafii Świętego Krzyża spotkanie dla kobiet pod hasłem: „Bóg – Miłość – Kobieta”.
  10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarowanie czterech doniczek kwiatów do kościoła.
  11. Na zakończenie każdej mszy świętej wysłuchaliśmy słowa Księdza Biskupa po zakończeniu diecezjalnej pielgrzymki do Ziemi Świętej.
  12. Na sumie modlitwa za synod.
  13. Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.
  14. Na zakończenie każdej mszy świętej modlimy się dziś o szczęśliwe podróżowanie dla wszystkich osób przemieszczających się z racji Uroczystości Wszystkich Świętych.