XXIX Niedziela zwykła - dnia 20 października 2013 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. W czasie nabożeństw różańcowych będziemy się modlić za kraje misyjne, misjonarzy oraz o nowe powołania misyjne (kapłańskie, zakonne i osób świeckich). Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tace z przeznaczeniem na misje.
  2. Dziś po mszy świętej która jest o godzinie 17.00, odbędzie się pierwsze spotkanie dla młodzieży przed bierzmowaniem.
  3. Trwa miesiąc październik – miesiąc różańca świętego. Nabożeństwa różańcowe w kościele:
  1. Dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 16.30;
  2. Dorośli:
  • od poniedziałku do piątku o godzinie 17.15,
  •  soboty:
  • czwarta sobota 19.00;
  • w niedziele o godzinie 16.30;
  1. Młodzież raz w tygodniu – w każdy piątek października o godzinie 19.00.
  1. Serdecznie zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej w kościele. Jeśli z różnych racji nie możemy w niej wziąć udziału, to starajmy się odmawiać różaniec całymi rodzinami w domach, w ramach wieczornej modlitwy.
  2. W naszej Ojczyźnie w dzisiejszą niedzielę jest liczenie wiernych uczestniczących w mszach świętych. Bardzo proszę o wolniejsze wychodzenie z kościoła.
  3. W przyszłą niedzielę o godzinie 16.00 na płockiej Stanisławówce msza święta za zmarłych z Hospicjum Miejskiego. Natomiast od dziś za dwa tygodnie o godzinie 16.00 w płockiej Katedrze msza święta za zmarłych w Hospicjum Caritas Diecezji Płockiej.
  4. Praktyką lat ubiegłych zachęcam do spowiedzi, aby w uroczystość Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego oraz niedziel listopada – miesiąca zmarłych, w sposób pełny ( z przyjęciem kumunii) uczestniczyć w mszach świętych ofiarowując za zmarłych. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw różańcowych oraz niedzielnych mszy świętych.
  5. Serdeczne podziękowanie kieruję do mieszkańców Rydzyna i Bielina, za prace porządkowe na cmentarzu przed Wszystkimi Świętymi w ubiegłym roku. W tym roku zgodnie z kolejką zapraszam mieszkańców Nowego Boryszewa na 29 października na godzinę 8.30 do prac porządkowych na cmentarzu. Zapraszam też do pomocy mieszkańców osiedli: Imielnica i Borowiczki. Bardzo proszę o zabranie odpowiedniego sprzętu.
  6. Już dziś pragnę poinformować, że tradycyjnie w uroczystość Wszystkich Świętych zostanie odprawiona na cmentarzu msza święta o godzinie 12.00 w intencji zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu oraz zmarłych z naszych rodzin spoczywających w innych miejscach. Na pół godziny przed mszą świętą różaniec, ofiarowany za zmarłych z nowych wypominków. Po mszy świętej będzie procesja żałobna wokół cmentarza z modlitwą za zmarłych i poświęceniem grobów. Pozostałe msze święte w kościele jak w każdą niedzielę, oprócz mszy świętej o godzinie 18.30.
  7. W Dzień Zaduszny (2 listopada) – dzień szczególnej modlitwy za zmarłych przebywających w czyśćcu, msze święte w kościele jak w każdą niedzielę, oprócz mszy świętej o godzinie 18.30. Dwie msze święte: godzina 12.00 i 17.00 zostaną odprawione w intencji naszych zmarłych. Po mszy świętej o godzinie 12.00 procesja żałobna wokół kościoła połączona z modlitwami za zmarłych z wypominków rocznych. Natomiast o godzinie 16.30 tzw. ostatni różaniec za zmarłych.
  8. Składam podziękowanie firmie Stołoski za bezodpłatnie wykonaną pracę naprawczo – modernizacyjną.
  9. Serdeczne Bóg zapłać za kwiaty ofiarowanego do naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę ufundowaną przez wczoraj Zaślubionych.
  10. Na sumie modlitwa za synod.
  11. Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.