XXVIII Niedziela zwykła - dnia 13 października 2013 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Papieskim. Już zwyczajowo w ramach Dzieła Trzeciego Tysiąclecia składamy ofiary do puszek przed kościołem. Na pewno sporo informacji na ten temat posiadamy z mediów.
  2. Z racji Dnia Papieskiego w naszej Parafii przeżywamy spotkanie integracyjne dla: osób niepełnosprawnych i ich rodzin z miasta Płocka i okolic, instytucji działających na rzecz tychże osób oraz osób które z dobrej woli angażują się w pomoc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Uroczystość ta rozpocznie się mszą świętą w naszym kościele o godzinie 12.00, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Infułat Prof. Wojciech Góralski. Druga część spotkania będzie w bardzo gościnnej dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin Szkole Podstawowej w Płocku - Borowiczkach.
  3. Dziś z racji Dnia Papieskiego na zakończenie mszy świętej dziecięcej okolicznościowy program słowno – muzyczny w wykonaniu dzieci z Przedszkola w Płocku - Borowiczkach.
  4. Dziś Ojciec Święty w Rzymie przy Figurze Matki Bożej Fatimskiej przywiezionej z Kaplicy Objawień, z racji Roku Wiary zawierzy świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Kieruję zachętę, aby poszczególne rodziny czy też osoby dokonały w dniu dzisiejszym osobistego zawierzenia w domach rodzinnych.
  5. Dziś po mszy świętej dziecięcej będzie pierwsze spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
  6. Za tydzień po mszy świętej która jest o godzinie 17.00, odbędzie się pierwsze spotkanie dla młodzieży przed bierzmowaniem.
  7. Dziś nabożeństwo różańcowe o godzinie 16.30.
  8. Trwa miesiąc październik – miesiąc różańca świętego. Nabożeństwa różańcowe w kościele:
  1. Dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 16.30;
  2. Dorośli:
  • od poniedziałku do piątku o godzinie 17.15,
  •  soboty:
  • trzecia sobota 17.30;
  • czwarta sobota 19.00;
  • w niedziele o godzinie 16.30;
  1. Młodzież raz w tygodniu – w każdy piątek października o godzinie 19.00.
  1. Serdecznie zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej w kościele. Jeśli z różnych racji nie możemy w niej wziąć udziału, to starajmy się odmawiać różaniec całymi rodzinami w domach, w ramach wieczornej modlitwy.
  2. Msze święte na przyszły rok oraz nowe wypominki możemy zamawiać w niedziele po mszach świętych w zakrystii kościoła, zaś w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  3. Z okazji Święta Edukacji Narodowej wszystkim pracującym w szkole, my Kapłani składamy jak najserdeczniejsze życzenia, aby ta ważna i piękna posługa świadczona wobec młodego pokolenia przynosiła jak największe owoce oraz dużo radości. Wszystkim zaś Emerytom, którzy pracowali w szkole składamy podziękowanie za ich trud i życzymy zdrowia i dużo Bożych łask w dalszym życiu.
  4. O godzinie 18.00 jako Proboszcz będę uczestniczył w mszy świętej odpustowej w Parafii Matki Bożej Fatimskiej.
  5. Na sumie modlitwa za synod.
  6. Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.