XXVII Niedziela zwykła - dnia 06 października 2013 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą miesiąca października. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję całej Asyście Procesyjnej za udział w tym roku w procesjach eucharystycznych. Następna procesja eucharystyczna będzie w 2014 roku w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, na którą już dzisiaj zapraszam całą Asystę Procesyjną.
  2. Trwa miesiąc październik – miesiąc różańca świętego. Nabożeństwa różańcowe w kościele:
  1. Dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 16.30;
  2. Dorośli:
  • od poniedziałku do piątku o godzinie 17.15,
  •  soboty:
  • druga sobota 17.30;
  • trzecia sobota 17.30;
  • czwarta sobota 19.00;
  • w niedziele o godzinie 16.30;
  1. Młodzież raz w tygodniu – w każdy piątek października o godzinie 19.00.
  1. Serdecznie zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej w kościele. Jeśli z różnych racji nie możemy w niej wziąć udziału, to starajmy się odmawiać różaniec całymi rodzinami w domach, w ramach wieczornej modlitwy.
  2. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka oraz na prośbę Konferencji Episkopatu Polski dziś po mszach świętych na zewnątrz kościoła są zbierane ofiary do puszek, jako nasza pomoc finansowa na rzecz ogarniętej wojną Syrii. Z zebranych pieniędzy zostanie zakupiona żywność, leki i odzież dla Narodu Syryjskiego.
  3. Za tydzień będziemy obchodzić kolejny już raz Dzień Papieski. W naszej Parafii zwyczajowo odbędzie się spotkanie integracyjne dla: osób niepełnosprawnych i ich rodzin z miasta Płocka i okolic, instytucji działających na rzecz tychże osób oraz osób które z dobrej woli angażują się w pomoc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Uroczystość ta rozpocznie się mszą świętą w naszym kościele o godzinie 12.00, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Infułat Prof. Wojciech Góralski. Druga część spotkania będzie w bardzo gościnnej dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin Szkole Podstawowej w Płocku - Borowiczkach.
  4. Za tydzień z racji Dnia Papieskiego na zakończenie mszy świętej dziecięcej będzie okolicznościowy program słowno – muzyczny.
  5. Msze święte na przyszły rok oraz nowe wypominki możemy zamawiać w niedziele po mszach świętych w zakrystii kościoła, zaś w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  6. Za tydzień po mszy świętej dziecięcej będzie pierwsze spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców.
  7. Za dwa tygodnie, po mszy świętej która jest o godzinie 17.00, odbędzie się pierwsze spotkanie dla młodzieży przed bierzmowaniem.
  8. W gablotach przed kościołem są plakaty z następującymi informacjami:
  1. O Dniu Skupienia w Sanktuarium w Ratowie;
  2. O Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej w Płocku;
  3. O Biegu Papieskim w ramach Tygodnia kultury Chrześcijańskiej.
  1. Dwa tygodnie temu, na mszy o godzinie 18.30, nastąpiła poważna awaria urządzeń w naszym kościele:
  • wzmacniacza do nagłośnienia kościoła,
  • sprzętu mikrofonu bezprzewodowego oraz aparatury do wyświetlania tekstów pieśni.

Uszkodzenia zostały zgłoszone do firmy ubezpieczeniowej oraz do firm, które te urządzenia instalowały w naszej świątyni. Korzystamy z zastępczego wzmacniacza oraz sprzętu mikrofonu bezprzewodowego.

1. Serdeczne Bóg zapłać za dekoracje kościoła na dzisiejszą niedzielę ufundowaną przez wczoraj Zaślubionych.
  2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Księdzu Mariuszowi oraz młodzieży oazowej za wykonanie dekoracji różańcowej w naszym kościele.
  3. Na sumie byłem nieobecny z racji mojego wyjazdu na odpust do Słupna.
  4. Na sumie modlitwa za synod.
  5. Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.