XXIII Niedziela zwykła - dnia 8 września 2013 r.

1. Dziś z racji 8 września - dorocznego Wspomnienia Narodzenia Najświętszej Marii Panny, w tradycji zwane Uroczystością Matki Bożej Siewnej, poświęcenie ziarna siewnego na zakończenie każdej mszy świętej.
  2. Dziś na mszy świętej o godzinie 10.30 uroczyste rozpoczęcie roku szkolno – katechetycznego z poświęceniem tornistrów pierwszoklasistów.
  3. Za tydzień Pożegnanie lata - piknik organizowany przez Radę Osiedla Imielnica, Parafialny Klub Sportowy oraz Parafię. Będzie sporo atrakcji dla dzieci wraz z konkursami, dla każdego będzie również kiełbaska. Będziemy również gościć zespół muzyczny, który był z nami na pikniku Pożegnanie lata w ubiegłym roku. Początek za tydzień w niedzielę po mszy o godzinie 12.00 na placu przy kościele. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  4. Za tydzień o godzinie 16.30 na plebanii spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
  5. W najbliższy czwartek w kancelarii parafialnej w godzinach 17.30 – 18.30 porad prawnych będzie udzielał nieodpłatnie Pan Mecenas Konrad Wypych z Kancelarii Adwokackiej Płock ul. Grodzka 15/3. Porady te będą również udzielane w czwarty czwartek miesiąca, w kancelarii parafialnej w godzinach 17.30 – 18.30.
  6. Przez miesiąc wrzesień proszę, aby uczniowie trzecich klas gimnazjum składali zgłoszenia przed bierzmowaniem do księdza Mariusza, który w tym roku szkolno – katechetycznym jest odpowiedzialny za przygotowanie młodzieży do bierzmowania. Formularze są gotowe do wydrukowania na naszej parafialnej stronie internetowej. Spotkania formacyjne rozpoczną się od miesiąca października.
  7. Również w miesiącu wrześniu proszę o zgłaszanie uczniów klas IV, którzy chodzą do szkół poza Parafią, do Księdza Marka odpowiedzialnego za przygotowanie Uroczystości Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Druki zgłoszeniowe są również umieszczone na naszej parafialnej stronie internetowej. Spotkania dla wszystkich uczniów klas IV i ich rodziców rozpoczną się od miesiąca października.
  8. W tym roku szkolno – katechetycznym nie będzie Uroczystości Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej - z racji nowego programu nauczania i rozpoczynania nauki w klasach pierwszych przez dzieci sześcioletnie. Ta Uroczystość Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej będzie w trzecich klasach szkół podstawowych.
  9. Biskup Płocki serdecznie zaprasza na tegoroczne Dożynki Diecezji Płockiej, które odbędą się w Strzegowie w następną niedzielę 15 września. Zorganizowano je wraz z lokalnym Samorządem. Msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory rozpocznie się o godzinie 12.00 i będzie poprzedzona korowodem dożynkowym (całe zaproszenie Biskupa Płockiego zostało odczytane w niedziele 8 września w ramach ogłoszeń parafialnych podczas wszystkich mszy świętych).
  10. Z naszej Parafii jest organizowany wyjazd dzieci na uroczystości ku czci Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie, w sobotę 21 września 2013 roku. Zapisy u Księdza Mariusza, Księdza Marka i Pań Katechetek do dnia 18 września.

Program Pielgrzymki Dzieci

Plac przed kościołem farnym w Przasnyszu

9.00 – recepcja, objęcie dyżurów przez służby

10.00 – powitanie dzieci i opiekunów, zawiązanie wspólnoty

10.30 – piesza pielgrzymka do Rostkowa (ok. godziny marszu)

Plac przy sanktuarium św. Stanisława w Rostkowie

ok. 12.00 – przejście poszczególnych dzieci przez Bramę im. Stanisława Kostki w Rostkowie i powitanie poszczególnych grup

13.00 – Eucharystia – przewodniczy J. E. Biskup Roman Marcinkowski

14.00 – zakończenie pielgrzymki dzieci

1. Serdeczne Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła przez wczoraj Zaślubionych. Na następną niedzielę o ubranie kwiatami ołtarza proszę mieszkańców ul. Harcerskiej od Cmentarza numery parzyste i nieparzyste do ulicy Korczaka i do WTZ oraz mieszkańców ulic: Złota, Piaski, Młyńska.
  2. Na sumie modlitwa za synod.
  3. Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.