XXII Niedziela zwykła - dnia 1 września 2013 r.

1. Dziś na sumie nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony – dożynki. Z tej racji dziś po sumie nie będzie procesji eucharystycznej.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września:
  1. Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
  2. Pierwszy piątek adoracja w ciszy z okazją do spowiedzi pierwszopiątkowej od godziny 16.00 do 18.00. Gorąca zachęta do dzieci i młodzieży, aby w pierwszy piątek skorzystali ze spowiedzi z racji nowego roku szkolno – katechetycznego. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 17.45.
  3. Nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy o godzinie 18.00.
  1. W przyszłą niedzielę - 8 września, na mszy świętej o godzinie 10.30 uroczyste rozpoczęcie roku szkolno – katechetycznego. Na tej mszy świętej będzie też poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów wypełnionych książkami, zeszytami i przyborami szkolnymi. Serdecznie zapraszam wszystkich: dzieci i młodzież naszej Parafii.
  2. Dnia 11 września po mszy świętej o godzinie 18.00 w Parafii Świętego Krzyża w Płocku będzie spotkanie dla mężczyzn z głównym koordynatorem: Mężczyzn świętego Józefa – Donaldem Turbid’em, amerykańskim biznesmenem, byłym strażakiem, który prywatnie jest mężem, ojcem oraz dziadkiem. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie.
  3. Serdeczne Bóg zapłać za kwiaty do kościoła ofiarowane na dzisiejszą niedzielę przez mieszkańców Rydzyna. Bóg zapłać tym którzy złożyli ofiary i tym którzy je zbierali.
  4. Kwiaty przy bocznych ołtarzach są ufundowane przez Małżonków Jubilatów: Magdalenę i Ireneusza. Oni też ufundowali nowy ornat, który znajduje się na ołtarzu.
  5. Nowością w naszej Parafii będą porady prawne udzielanie nieodpłatnie przez Pana Mecenasa Konrada Wypycha z Kancelarii Adwokackiej Płock ul. Grodzka 15/3. Porady te będą udzielane w drugi i czwarty czwartek miesiąca w kancelarii parafialnej w godzinach 17.30 – 18.30.
  6. Na sumie modlitwa za synod.
  7. Z okazji nowego roku szkolno – katechetycznego wszystkim: Dzieciom, Młodzieży, Nauczycielom, Katechetom, Wszystkim Pracującym w Szkołach oraz Rodzicom i Dziadkom życzymy by rozpoczęty rok przynosił jak najwięcej radości.
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.