XXI Niedziela zwykła - dnia 25 sierpnia 2013 r.

1. Jutro uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i po południu z racji dnia pracy o godzinie 18.00.
  2. Za tydzień na mszy świętej o godzinie 12.00 nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony – dożynki. Zapraszam mieszkańców poszczególnych wiosek z wieńcami dożynkowymi. Zapraszam też Orkiestrę Strażacką.
  3. Od dziś za dwa tygodnie – 8 września, na mszy świętej o godzinie 10.30 uroczyste rozpoczęcie roku szkolno – katechetycznego. Na tej mszy świętej będzie też poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów wypełnionych książkami, zeszytami i przyborami szkolnymi. Serdecznie zapraszam wszystkich: dzieci i młodzież naszej Parafii.
  4. W piątek zakończyła się ośmiodniowa autokarowa pielgrzymkę na Litwę – Łotwę – Estonię i do Helsinek. Był to piękny czas ubogacenia naszej duszy i naszych umysłów. Na zakończenie pielgrzymki pielgrzymi złożyli ofiarę, która zostanie przekazana na Płockie Hospicjum. Dodatkowa msza święta w intencji pielgrzymów zostanie odprawiona przed obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej 30 sierpnia o godzinie 10.00.
  5. O ubranie ołtarzy kwiatami na przyszłą niedzielę uprzejmie proszę mieszkańców Rydzyna.
  6. Ksiądz Biskup skierował do posługi duszpasterskiej w naszej Parafii Księdza Marka Czajkowskiego, którego bardzo serdecznie witam. Życzę Księdzu, aby posługa wśród nas wnosiła jak najwięcej samego Boga w nasze codzienne życie.
  7. Ksiądz Mariusz jest na urlopie do wtorku włącznie.
  8. Na sumie modlitwa za synod.
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.