XX Niedziela zwykła - dnia 18 sierpnia 2013 r.

1. Z racji wyjazdu na pielgrzymkę z Parafianami: Litwa – Łotwa – Estonia i Helsinki jestem dzisiaj nieobecny. Ksiądz Waldemar Graczyk profesor zwyczajny Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego odprawia msze święte i głosi kazania – za to składam Mu serdeczne podziękowanie.
  2. Serdecznie dziękuję naszemu Ziomkowi Księdzu Jarosławowi Żuchowskiemu, który chętnie angażuje się w życie naszej rodziny parafialnej spędzając urlop u swojej rodziny.
  3. Ochotnicza Straż Pożarna w Cekanowie obchodzi w tym roku 90-tą rocznicę powstania. Główne uroczystości odbędą się w sobotę 24 sierpnia w Cekanowie. Rozpoczną się mszą świętą o godzinie 15.00. Po mszy świętej dalsza część uroczystości. Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Cekanowa zapraszają nas wszystkich.
  4. Nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony odbędzie się w niedzielę 1 września na mszy świętej o godzinie 12.00. Zapraszam wszystkich mieszkańców wiosek z wieńcami dożynkowymi oraz Orkiestrę Strażacką.
  5. Słowa podziękowania kieruję wobec jednej z firm elektrycznych naszej Parafii za bezpłatne usunięcie awarii organów i dzwonów.
  6. Zapewne do wielu z nas dotarła już wiadomość, ze zgodnie z decyzją Księdza Biskupa odchodzi od nas Ksiądz Grzegorz Ślesicki. Za pośrednictwem Księdza Prefekta Mariusza pragnę bardzo serdecznie podziękować Księdzu Grzegorzowi za jego kapłańską posługę w naszej rodzinie parafialnej i życzę, aby na nowej Parafii Ksiądz Grzegorz mógł dalej realizować swoją misję kapłańską. Bóg zapłać i Szczęść Boże.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła przez wczoraj Zaślubionych.
  8. Na sumie modlitwa za synod.
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.