XVII Niedziela zwykła - dnia 28 lipca 2013 r.

1. Dziś w naszej Parafii uroczystość odpustowa ku czci Patrona naszej Parafii Świętego Jakuba Apostoła. Główna msza święta o godzinie 12.00 w intencji Parafian i Gości. Dziękuję za obecność asyście procesyjnej oraz dziewczynkom po pierwszej spowiedzi i komunii świętej sypiących kwiatkami. Dziękuję też Orkiestrze Strażackiej.
    Kazania na wszystkich mszach świętych głosi były Wikariusz naszej Parafii – Ksiądz Andrzej Konwerski.
    Dzisiejszy dzień to również dzień modlitw w intencji kierowców. Poświęcenie pojazdów na zakończenie każdej mszy świętej. Ofiary złożone do puszek będą darem kierowców na zakup pojazdów dla misjonarzy. Więcej.
  1. Jak było to w ubiegłym roku, dziś po sumie piknik organizowany z Radą Osiedla Imielnica i Parafialnym Klubem Sportowym. Będzie też sporo atrakcji dla dzieci, łącznie z kiełbaskami dla wszystkich. Przewidziany jest występ Orkiestry Strażackiej i zespołu muzycznego.
  2. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień  - jest to miesiąc trzeźwości. Gorąca zachęta o włączenie się w to dzieło ofiarując wstrzymanie się od napoi alkoholowych w sierpniu w intencji osób uzależnionych od alkoholu oraz cierpiących z tego powodu całych rodzin. W przyszłą niedzielę wysłuchamy listu Episkopatu Polski na temat trzeźwości.
  3. Do soboty włącznie w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę z Płocka do Częstochowy. Również trwają zapisy na pielgrzymkę duchową. Spotkanie przedpielgrzymkowe w parafii Słupia 4 sierpnia br. godzina 15.00. Zdanie bagażu dla grupy biało czerwonej 5 sierpnia w godzinach 17.30 – 18.30 przy Płockiej Farze.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziel miesiąca sierpnia.
  1.  Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
  2. Pierwszy piątek adoracja w ciszy od godziny 16.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi pierwszopiątkowej.
  3. Nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy świętej o godzinie 18.00.
  4. W przyszłą niedzielę po sumie adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną z dziewczynkami, które przyjęły w tym roku po raz pierwszy komunię świętą, do sypania kwiatkami.
  1. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom ulic: Basenowej, Borowickiej 10, 12, 13, 17, 19, Wiejskiej 42 i 38, Zakole, którzy złożyli ofiary na kwiaty do kościoła i tym którzy je zbierali.
  2. Na sumie modlitwa za synod.
  3. Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.