XVI Niedziela zwykła - dnia 21 lipca 2013 r.

1. Dziś po sumie spotkanie dla pielgrzymów wyjeżdżających na pielgrzymkę: Litwa – Łotwa – Estonia, z Panią Dyrektor Biura Nomada.
  2. Za tydzień w naszej Parafii uroczystość odpustowa ku czci Patrona naszej Parafii Świętego Jakuba Apostoła. Główna msza święta o godzinie 12.00 w intencji Parafian i Gości. Na tę mszę świętą zapraszam również asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej spowiedzi i komunii świętej do sypania kwiatkami. Przy tej okazji dziękuję wszystkim, którzy przynoszą płatki kwiatów do sypania nimi w czasie procesji eucharystycznych. Zapraszam też Orkiestrę Strażacką. Kazania na wszystkich mszach świętych będzie głosił były Wikariusz naszej Parafii – Ksiądz Andrzej Konwerski. Wszystkich Parafian i Gości na tę naszą parafialną uroczystość serdecznie zapraszam. Będzie to również dzień modlitw w intencji kierowców wraz z poświęceniem pojazdów na zakończenie każdej mszy świętej. Ofiary złożone do puszek będą darem kierowców na zakup pojazdów dla misjonarzy. Więcej.
  1. Jak było to w ubiegłym roku, za tydzień po sumie będzie piknik organizowany z Radą Osiedla Imielnica i Parafialnym Klubem Sportowym. Będzie też sporo atrakcji dla dzieci, łącznie z kiełbaskami dla wszystkich. Przewidziany jest występ Orkiestry Strażackiej i zespołu muzycznego. Serdecznie zapraszam.
  2. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom ulic: Basenowej, Borowickiej 10, 12, 13, 17, 19, Wiejskiej 42 i 38, Zakole, którzy złożyli ofiary na kwiaty do kościoła i tym którzy je zbierali. Kwiaty z ubiegłej niedzieli były jeszcze w dobrym stanie, dlatego tylko odświeżono kompozycje. Za zebrane ofiary od mieszkańców ww. ulic zostaną zakupione kwiaty na przyszłą niedzielę.
  3. W Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania możemy zapisywać się na XXXII Pieszą Pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę. Ci, którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce rzeczywistej mogą uczestniczyć w pielgrzymce duchowej. Chętni również mogą zapisywać się w kancelarii parafialnej. Więcej informacji.
  4. Na sumie modlitwa za synod.
  5. Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.