XV Niedziela zwykła - dnia 14 lipca 2013 r.

1. We wtorek  doroczne wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerza Świętego. Już tradycyjnie zapraszam wszystkie osoby noszące Święty Szkaplerz na mszę świętą we wtorek o godzinie 18.00. W czasie tej mszy świętej będzie można również przyjąć Szkaplerz Święty.
  2. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie dla pielgrzymów wyjeżdżających na pielgrzymkę: Litwa – Łotwa – Estonia.
  3. Od dziś za dwa tygodnie uroczystość odpustowa ku czci Patrona naszej Parafii Świętego Jakuba Apostoła. Główna msza święta o godzinie 12.00 w intencji Parafian i Gości. Na tę mszę świętą zapraszam również asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej spowiedzi i komunii świętej do sypania kwiatkami. Przy tej okazji dziękuję wszystkim, którzy przynoszą płatki kwiatów do sypania nimi w czasie procesji eucharystycznych. Zapraszam też Orkiestrę Strażacką. Kazania na wszystkich mszach świętych będzie głosił były Wikariusz naszej Parafii – Ksiądz Andrzej Konwerski. Będzie to również dzień modlitw w intencji kierowców wraz z poświęceniem pojazdów na zakończenie każdej mszy świętej.
  1. Jak było to w ubiegłym roku, od dziś za dwa tygodnie po sumie będzie piknik organizowany z Radą Osiedla Imielnica i Parafialnym Klubem Sportowym. Będzie też sporo atrakcji dla dzieci. Serdecznie wszystkim zapraszam.
  2. Pragnę już dziś poinformować, iż parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony – dożynki będą w niedzielę 1 września. Zwracam się z prośbą do mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie, jak co roku, pięknych wieńcy dożynkowych.
  3. Serdeczne Bóg zapłać za piękne kompozycje kwiatowe ofiarowane do naszego koscioła mieszkańcom ulic: Urbanowo, Odległa, Powiśle, Podwale, Pocztowa i Harcerska 106, którzy złożyli na ten cel ofiarę. Serdeczne Bóg zapłać również osobom, które zbierały ofiary. Na przyszłą niedzielę o ubranie ołtarzy kwiatami bardzo proszę mieszkańców ulic: Basenowej, Borowickiej 10, 12, 13, 17, 19, Wiejskiej 42 i 38, Zakole.
  4. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę lub bezpośrednio do mnie, na prace w tym roku prowadzone w naszej Parafii.
  5. Sanktuarium Diecezjalne Świętego Antoniego z Padwy w Ratowie wraz z Wydziałem Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej Płockiej organizuje w dniu 4 sierpnia br I-szy Antoniański Dzień Skupienia dla osób samotnych, opuszczonych, mających problemy duchowe, potrzebujących wstawiennictwa i pomocy Padewskiego Lekarza Dusz. Więcej informacji.
  6. Na sumie modlitwa za synod.
  7. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.