XIV Niedziela zwykła - dnia 7 lipca 2013 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest poświęcona 70-tej rocznicy zbrodni na Wołyniu, która miała miejsce 11 lipca 1943 roku. Ofiarami zbrodni i czystek etnicznych stały się dziesiątki tysięcy niewinnych osób, w tym kobiet, dzieci, starców. Przede wszystkim Polaków. Na wszystkich mszach świętych wysłuchamy Deklaracji podpisanych przez Arcybiskupów: Światosława Szewczuka, Józefa Michalika, Mieczysława Mokrzyckiego i Jana Martyniaka. Więcej.
  2. Dziś po sumie, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu
    i procesja eucharystyczna. Dziękuję wszystkim osobom z asysty procesyjnej oraz dziewczynkom po pierwszej spowiedzi i komunii świętej za sypanie kwiatkami.
  3. Dziś, w niedzielę 7 lipca, w godzinach 6.30 – 12.00 odbywa się w naszej Parafii zbiórka odzieży używanej, przez Caritas Diecezji Płockiej oraz spółkę APP Recykling. Akcja polega na zebraniu jak największej ilości czystej, niepotrzebnej, zalegającej strychy i garderoby odzieży, mogą być także kołdry, pierzyny, zasłony, firany, dywany, chodniki oraz powiązane parami buty. Złożone dary będą powtórnie wykorzystane i przerobione, a Caritas otrzyma 40 groszy za każdy zebrany kilogram. Pieniądze zostaną przekazane na potrzeby hospicjum Caritas w Płocku i Pułtusku. Każdy z nas może włączyć się w tę akcję i pomóc potrzebującym.
  4. W czasie dzisiejszej niedzieli, w ramach Festiwalu Młodych, odbędzie się wspólnotowe odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego na ulicach Płocka. Będzie to modlitwa za miasto oraz publiczne wyznanie wiary. Chętni zbierają się o godzinie 14.00 przed Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Stamtąd wraz z animatorami przejdziemy na wyznaczone miejsca.
  5. W ramach inicjatywy „Przystań Miłosierdzie” w sobotę 13 lipca br. będzie gościł w Płockiej Farze Ksiądz Biskup Grzegorz Ryś. Ksiądz biskup przewodniczy Zespołowi ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa Episkopatu Polski i Sekretariatowi ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. O godzinie 10.30 w namiocie przy Farze Ksiądz Biskup będzie przewodniczył mszy świętej. Po mszy świętej o godzinie 12.30 Ksiądz Biskup spotka się z młodymi uczestnikami Festiwalu Reggaeland i będzie odpowiadał na ich pytania. Spotkanie ma charakter otwarty i będzie odbywać się w namiocie na Reggaelandzie.
  6. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom ulic Urbanowo, Odległa, Powiśle, Podwale, Pocztowa
    i Harcerska 106 za złożone ofiary na kwiaty do kościoła. Serdeczne Bóg zapłać również osobom, które zbierały ofiary. Ponieważ kwiaty z poprzedniej niedzieli zachowały się
    w dobrym stanie, po usunięciu zniszczonych kwiatów, uzupełniono kompozycje mieczykami zakupionymi z zebranych ofiar. Kompozycje kwiatowe na przyszłą niedzielę również będą ufundowane z ofiar złożonych przez mieszkańców ww. ulic.
  7. Bardzo proszę, aby osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę Litwa – Łotwa – Estonia dokonały wpłaty pozostałej składki i sprawdziły poprawność danych, do dnia 10 lipca w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Natomiast w niedzielę 21 lipca po sumie spotkanie organizacyjne z Panią Dyrektor Biura Nomada.
  8. W ubiegłym tygodniu trwały w dalszym ciągu prace w naszym kościele. Dokonano uszczelnienia dachu przez uzupełnienie ubytków, które powstały między dachówkami oraz odnowiono tzw. lamperię w kościele.
  9. Możemy już korzystać z parkingu osiedlowego.
  10. Na sumie modlitwa za synod.
  11. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.