XIII Niedziela zwykła - dnia 30 czerwca 2013 r.

1. Dziś ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godzinie 16.30.
  2. Od jutra przez czas wakacji nie będzie mszy świętej o godzinie 7.00.
  3. Dnia 2 lipca - we wtorek - jest organizowana jednodniowa pielgrzymka autokarowa szlakiem papieskim: Częstochowa, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska i Łagiewniki. Wyjazd z parkingu przy kościele o godzinie 1.30, powrót około godziny 22.00.
  4. Zwracam się z prośbą do osób wyjeżdżających na pielgrzymkę Litwa – Łotwa – Estonia. Gorąca prośba o wpłatę pozostałej składki i o sprawdzenie danych do dnia 10 lipca
    w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Natomiast w niedzielę 21 lipca po sumie spotkanie organizacyjne z Panią Dyrektor Biura Nomada.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca lipca:
  1. Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
  2. Pierwszy piątek adoracja w ciszy od godziny 16.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi pierwszopiątkowej.
  3. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godzinie 16.30.
  4. W przyszłą niedzielę po sumie adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną z dziewczynkami, które przyjęły w tym roku po raz pierwszy komunię świętą, do sypania kwiatkami.
  1. Dzisiejsza niedziela w Diecezji Płockiej jest poświęcona pieszej pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę. Jest też czytana zachęta Księdza Biskupa Piotra przed pieszą pielgrzymką na Jasną Górę, więcej.
  2. Duszpasterstwo Młodzieży Studnia w ramach Festiwalu Młodych Polska Copacabana organizuje loterię z której dochód zostanie przekazany na cele misyjne dla księdza Marka Figurskiego, pracującego w Brazylii. W loterii można wygrać samochód osobowy Chevrolet. Aby wziąć udział  w loterii należy kupić płytę audiobooka z Czterema Ewangeliami, które czyta Jerzy Zelnik i młodzież z Diecezji Płockiej. Koszt audiobooka 10 zł. Losowanie nagród 7 lipca w niedziele na płockiej plaży. Audiobooki dziś sprzedawane są u nas po każdej Maszy świętej przed kościołem, więcej informacji.
  3. Jeszcze raz gorąco zachęcam młodzież do udziału w festiwalu Młodych. Więcej informacji na stronie internetowej Festiwalu.
  4. W ramach Festiwalu Młodych w niedzielę 7 lipca odbędzie się wspólnotowe odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego na ulicach Płocka. Będzie to modlitwa za miasto oraz publiczne wyznanie wiary. Chętni zbierają się o godzinie 14.00 przed Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Stamtąd wraz z animatorami przejdziemy na wyznaczone miejsca.
  5. W przyszłą niedzielę 7 lipca w godzinach 6.30 – 12.00 odbędzie się w naszej Parafii zbiórka odzieży używanej, przez Caritas Diecezji Płockiej oraz spółkę APP Recykling. Akcja polega na zebraniu jak największej ilości czystej, niepotrzebnej, zalegającej strychy i garderoby odzieży, mogą być także kołdry, pierzyny, zasłony, firany, dywany, chodniki oraz powiązane parami buty. Złożone dary będą powtórnie wykorzystane
    i przerobione, a Caritas otrzyma 40 groszy za każdy zebrany kilogram. Pieniądze zostaną przekazane na potrzeby hospicjum Caritas w Płocku i Pułtusku. Każdy z nas może włączyć się w tę akcje i pomóc potrzebującym.
  6. Katecheci z Płocka zwrócili się z prośbą do Księdza Biskupa Piotra Libery o zgodę na zbiórkę pieniędzy do puszek w płockich parafiach, w najbliższą niedzielę 7 lipca. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla chorego męża jednej z płockich katechetek, który od 10 miesięcy leży w śpiączce po przebytym zawale.
  7. W ostatnim tygodniu, już tradycyjnie raz do roku, został oczyszczony wewnątrz kościół
    z kurzu i pajęczyn oraz umyte parapety w oknach. Odnowiono również ścianę pod chórem zniszczoną przez ogrzewanie kościoła. W tym tygodniu będą uzupełnione ubytki między dachówkami w dachu kościoła.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za piękne kompozycje kwiatowe ofiarowane do kościoła przez mieszkańców ulic Wierzbowej, Sarniej, Wilczej i Borowickiej 76-60. Jeszcze raz dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy złożyli ofiary na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać również osobom, które zbierały ofiary. Na następną niedzielę o ubranie ołtarzy kwiatami bardzo proszę mieszkańców ulic: Urbanowo, Odległa, Powiśle, Podwale, Pocztowa
    i Harcerska 106.
  9. W tym tygodniu nie będzie Pana Organisty – będzie na urlopie.
  10.  Pragnę z radością poinformować, iż nasza Parafia będzie miała studenta w Wyższym Seminarium Duchownym na I-szym roku. Radość tym większa, iż to powołanie jest po wieloletniej przerwie. To bardzo dobrze, że z naszej Parafii, gdzie pracuje trzech kapłanów będzie kapłan, który będzie posługiwał w innych parafiach Diecezji Płockiej. Życzę mu, aby droga którą wybiera była zawsze dla niego radością i radością dla tych, wśród których będzie radością.
  11. Na sumie modlitwa za synod.
  12. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.