XII Niedziela zwykła - dnia 23 czerwca 2013 r.

1. Dziś na mszy świętej o godzinie 10.30 zakończenie roku szkolno – katechetycznego dla dzieci. Ostatnie kazanie dla dzieci. Kolejne będzie w pierwszą niedzielę września.
  2. Na mszy świętej o godzinie 17.00 zakończenie roku szkolno – katechetycznego dla młodzieży.
  3. Z racji rozpoczynających się w tym tygodniu wakacji dzieciom, młodzieży, nauczycielom, katechetom i innym pracownikom oświaty, my kapłani, życzymy radosnego zakończenia roku szkolnego oraz dobrego rodzinnego wypoczynku wakacyjnego.
  4. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godzinie 16.30. Od poniedziałku do piątku o 17.30. Soboty według odrębnego grafiku (29 czerwca 19.00).
  5. W sobotę uroczystość świętego Piotra i Pawła. Msze święte godzina 7.00, 9.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę są tzw. świętopietrzem czyli są to ofiary na Stolicę Apostolską. Jest to również dzień imienin biskupa naszej diecezji – Księdza Biskupa Piotra. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Dostojnym Solenizancie.
  6. Dnia 2 lipca - we wtorek - jest organizowana jednodniowa pielgrzymka autokarowa szlakiem papieskim: Częstochowa, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska i Łagiewniki. Wyjazd z parkingu przy kościele o godzinie 1.30, powrót około godziny 22.00. Zapisy (do wyczerpania listy) dziś w zakrystii kościoła. W dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
  7. Kieruję informację do osób wyjeżdżających na pielgrzymkę Litwa – Łotwa – Estonia. Gorąca prośba o wpłatę pozostałej składki i o sprawdzenie danych do dnia 10 lipca
    w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Natomiast w niedzielę 21 lipca po sumie spotkanie organizacyjne z Panią Dyrektor Biura Nomada.
  8. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę lub bezpośrednio do mnie, na prace w tym roku prowadzone w naszej Parafii.
  9. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy z ulic Wierzbowej, Sarniej, Wilczej i Borowickiej 76-60 złożyli ofiary na kwiaty do kościoła na dzisiejszą niedzielę. Serdeczne Bóg zapłać również Osobom, które zbierały ofiary. Kwiaty nie zostały zakupione z racji, iż te które są w kościele są w bardzo dobrym stanie. Z tychże ofiar zostaną zakupione kwiaty dopiero na przyszłą niedzielę.
  10. Jutro o godzinie 18.00 zostanie odprawiona msza święta z okazji imienin za byłego wieloletniego proboszcza ś.p. ks. kan. Jana Gołaszewskiego.
  11. Dzisiejszy dzień jest Dniem Ojca. Wszystkim obecnym tutaj tatusiom, my kapłani, życzymy dużo radości w jak najpiękniejszej realizacji ojcostwa w rodzinie.
  12. Na sumie modlitwa za synod.
  13. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.