XI Niedziela zwykła - dnia 16 czerwca 2013 r.

1. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godzinie 16.30. Od poniedziałku do piątku o 17.30. Soboty według odrębnego grafiku (22 czerwca 17.30; 29 czerwca 19.00).
  2. Dziś o godzinie 16.00 na plebanii spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
  3. W czwartek od godzinie 17.30 do 18.30 spowiedź dla dzieci i młodzieży oraz studentów na zakończenie roku szkolno – katechetycznego oraz kolejnego roku studiów.
  4. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godzinie 10.30 zakończenie roku szkolno – katechetycznego dla dzieci. Natomiast na mszy świętej o godzinie 17.00 – dla młodzieży.
  5. Zgodnie z zapowiedzią zostają odnawiane przedmioty kultu religijnego używane podczas procesji eucharystycznej. Przy ołtarzu jest ustawiona odnowiona figura świętego Franciszka. Do renowacji oddałem figurę Matki Bożej.
  6. Pragnę zachęcić do udziału w pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę
    w dniach 6 – 14 sierpnia br. Niech to będzie czas rekolekcji w drodze oraz czas szczególnej modlitwy w osobistych czy też rodzinnych intencjach. Zapisy w każdej Parafii. Więcej informacji.
  7. Kieruję gorącą zachętę do naszej dobrej, kochanej młodzieży, aby wzięła udział
    w Festiwalu Młodych, który odbędzie się w Płocku w dniach 5 – 8 lipca br. Polska Copacabana Festiwal Młodych. Więcej informacji.
  8. Zachęcam również młodzież do odwiedzin diecezjalnej strony duszpasterstwa młodzieży Studnia.
  9. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę lub bezpośrednio do mnie, na prace w tym roku prowadzone w naszej Parafii.
  10. Wracamy do zwyczaju dekorowania ołtarzy kwiatami przez mieszkańców poszczególnych ulic i wiosek. Pragnę podziękować mieszkańcom: Cekanowa, Mirosławia, Piotrowa, Borowiczek Pieniek, ulicy Gmury, Grabówka i części Korczaka za coroczne bardzo piękne ubieranie kwiatami Bożego Ciała. Pozostali mieszkańcy Parafii w okresie letnim i jesiennym ubierają ołtarze kwiatami na poszczególne niedziele. Przypada to na danych mieszkańców raz na 4-5 lat. Zwracam się z prośbą do mieszkańców ulic: Wierzbowej, Sarniej, Wilczej i Borowickiej 76-60 o ubranie ołtarzy na najbliższą niedzielę.
  11. Na sumie modlitwa za synod.
  12. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.