IX Niedziela zwykła - dnia 2 czerwca 2013 r.

1. Dzisiejszą niedzielą w naszym mieście kończy się Tydzień Rodziny. Dziś o godzinie 9.00 wyrusza piesza pielgrzymka ze Stanisławówki do naszego kościoła parafialnego jako miejsca kultu świętej Joanny. O godzinie 12.00 będzie uroczysta msza święta. Pielgrzymka i msza święta w sposób szczególny będzie ofiarowana w intencji małżeństw nie mających dzieci. Po mszy świętej będzie program słowno – muzyczny poświęcony rodzinie w wykonaniu naszego zespołu Bemolla. Później na placu przy kościele koncert zespołu 40, 30 na 70 wraz z posiłkiem.
  2. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godzinie 16.30. Od poniedziałku do piątku o 17.30. Soboty według odrębnego grafiku (8 czerwca 16.30; 15 czerwca 17.30; 22 czerwca 17.30; 29 czerwca 19.00).
  3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszam na msze święte do czwartku włącznie na godzinę 18.00. Na zakończenie oktawy – w czwartek msza święta o godzinie 18.00 zostanie odprawiona w intencji małych dzieci i ich rodziców z błogosławieństwem tychże dzieci. Będzie również poświęcenie wianuszków.
  4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. U nas jest to uroczystość odpustowa. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i 17.00. W tym dniu z racji odpustu nie ma postu.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca:
  1. w pierwszy czwartek adoracja w godzinach 17.00 – 18.00 prowadzona przez osoby należące do Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
  2. spowiedź pierwszopiątkowa od 16.00 do 18.00.
  1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do kościoła z ołtarzy Bożego Ciała.
  3. Nasza parafia we wtorek otrzyma pomoc charytatywna w postaci artykułów żywnościowych. Pomoc jest przeznaczona:
  • matki samotnie wychowujące dzieci,
  • rodziny wielodzietne,
  • rodziny mające dzieci niepełnosprawne,
  • osoby chore i samotne w podeszłym wieku,
  • rodziny w trudnej sytuacji materialnej,
  • rodziny z problemami alkoholowym,
  • osoby bezdomne.

Produkty będą wydawane w salce katechetycznej:

• środa 5 czerwca w godzinach 13.00 – 17.00,
  • czwartek 6 czerwca w godzinach 9.00 – 13.00.

Proszę zabrać dowód osobisty i torby na produkty.

1. Z racji wczorajszego Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom, aby były zawsze prawdziwą radością dla swoich rodziców,
  2. Na sumie modlitwa za synod.
  3. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.