Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

26 maja 2013 r.

1. Dzisiejszą niedzielą Trójcy Przenajświętszej kończy się czas spowiedzi wielkanocnej.
  2. Dla naszej Parafii uroczystość Trójcy Przenajświętszej jest kolejną rocznicą konsekracji naszego kościoła, która miała miejsce w roku 1935.
  3. Dziś w naszej Parafii uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego przez uczniów klas IV:
  1. o godzinie 10.00 dla uczniów ze szkoły w Płocku - Borowiczkach;
  2. o godzinie 12.00 dla uczniów ze szkół spoza Parafii;
  3. pozostałe msze święte jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.30.
  1. Uczniów klas IV wraz z najbliższymi zapraszam na msze święte białego  tygodnia, które będą w poniedziałek, wtorek, środa i piątek o godzinie 18.00, natomiast w Boże Ciało zapraszam na sumę i do udziału w procesji eucharystycznej.
  2. Dziś nabożeństwo majowe o godzinie 16.30. W poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godzinie 17.30, a w uroczystość Bożego Ciała o 16.30.
  3. W sobotę o godzinie 16.30 pierwsze nabożeństwo czerwcowe, połączone z nabożeństwem pierwszosobotnim.
  4. Dziś w naszym mieście rozpoczyna się II Płocki Tydzień Rodziny mszą świętą o godzinie 10.00 w płockiej katedrze, po której wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny. Informacja o II Płockim Tygodniu Rodziny.
  5. Pragnę poinformować o ciekawym spotkaniu skierowanym do małżonków i narzeczonych w zakresie: komunikacji w rodzinie, wychowania dzieci, zagrożeń duchowych, pomocy psychologicznej i uzależnień, które będzie w najbliższy piątek o godzinie 18.00 w Diecezjalnym Centrum Młodzieżowym przy kościele Parafii świętego Józefa w Płocku.
  6. W przyszłą niedzielę, na zakończenie II Płockiego Tygodnia Rodziny będzie piesza pielgrzymka w intencji małżeństw nie mających dzieci. Pielgrzymka wyruszy z płockiej Stanisławówki o godzinie 9.00,  dotrze do naszego kościoła na uroczystą mszą świętą o godzinie 12.00, po której będzie program słowno – muzyczny poświecony rodzinie w wykonaniu naszego Parafialnego Zespołu Bemolla. Przy kościele na tzw. łączce będziemy mogli wysłuchać koncertu zespołu 40,30 na 70 oraz posilić nasze ciało.
  7. W najbliższy czwartek uroczystość Bożego Ciała. Główna msza święta w intencji Parafian i Gości o godzinie 12.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, które będą:
  • Pierwszy ołtarz przy posesji państwa Bańka (ulica Wiosenna), ubierany przez mieszkańców Cekanowa;
  • Drugi ołtarz przy posesji Państwa Kolczyńskich (ulica Majowa), ubierany przez mieszkańców Mirosławia, łącznie z dawnym Piotrowem;,
  • Trzeci ołtarz przy posesji Państwa Niesiobędzkich (ulica Kasztanowa), ubierany przez mieszkańców ulic Gmury, Korczaka i przyległych;
  • Czwarty przy posesji Państwa Cylińskich (ulica Harcerska), ubierany przez mieszkańców Borowiczek Pieniek.
  1. Na uroczystą sumę i procesje Bożego Ciała zapraszam asystę procesyjną, uczniów klas II i klas IV, Orkiestrę Strażacką, wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ze sztandarami oraz wszystkich Parafian i Gości. Zwracam się z prośbą o przyniesienie płatków kwiatowych do procesji eucharystycznej. Przy tej okazji dziękuję rodzinom, które w okresie jesiennym suszą płatki kwiatów i przynoszą na procesje rezurekcyjną.
  2. W dniu dzisiejszym przed kościołem trwa zbiórka do puszek na Płockie Miejskie Hospicjum.
  3. W najbliższy piątek na stadionie Wisły Płock, stowarzyszenie Nasza Fara oraz Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej organizują V Papieski Turniej Piłki Nożnej z okazji 22 rocznicy pobytu w naszym mieście błogosławionego Jana Pawła II. W programie rozgrywki chłopców z czołowych klubów polskiej Estraklasy, wystawa zdjęć z pobytu Jana Pawła II w Płocku, koncert orkiestry dętej, a także rywalizacja sportowa Policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Płocku kontra Klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego.
  4. Z okazji Dnia Matki z szacunkiem chylimy nasze czoła przed każdą obecną tu matką, wyrażając w ten sposób wdzięczność za wszelki trud wnoszony z miłością w życie codzienne każdej rodziny. Wszystkim obecnym tutaj matkom życzymy jak najwięcej radości z ponoszonego trudu.
  5. Na sumie modlitwa za synod.
  6. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.