NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19 maja 2013 r.

1. W dzisiejszą niedzielę Zesłania Ducha Świętego w naszej Parafii przeżywamy uroczystość pierwszokomunijną uczniów klas II:
  1. o godzinie 10.00 dla dzieci  w albach;
  2. o godzinie 12.00 dla dzieci w strojach tradycyjnych;
  3. pozostałe msze święte jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.30.
  1. Biały tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych od jutra do piątku o godzinie 18.00.
  2. Dziś o godzinie 16.30 nabożeństwo majowe. Od poniedziałku do piątku nabożeństwo majowe o godzinie 17.30. W soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem tj.: 25 maja 2013r. – godz. 16.00.
  3. Jutro II dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego – Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła. Jutro msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00.
  4. W tym tygodniu ostatnie praktyczne spotkania dla uczniów klas IV:
  • dla dzieci ze szkoły w Płocku - Borowiczkach wtorek i piątek godzina 16.00;
  • dla uczniów ze szkół spoza Parafii środa i czwartek godzina 16.00.
  1. Ostatnie próby generalne ze spowiedzią:
  • piątek godz. 19.30 dla dzieci ze szkół spoza Parafii, w czasie której spowiedź rodziców, chrzestnych, rodzeństwa i dziadków. Po próbie spowiedź dzieci;
  • sobota godzina 9.00 dla dzieci ze szkoły w Płocku - Borowiczkach, w czasie której spowiedź rodziców, chrzestnych, rodzeństwa i dziadków. Po próbie spowiedź dzieci.
  1. Przyszła niedziela jest uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Dla naszej Parafii jest to kolejna rocznica konsekracji naszego kościoła. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego przez uczniów klas IV:
  • godzina 10.00 dla dzieci ze szkoły w Płocku - Borowiczkach;
  • godzina 12.00 dla dzieci ze szkół spoza Parafii;
  • pozostałe msze święte o godzinie 7.00, 9.00, 17.00 i 18.30.
  1. W dniu 25 maja br. w katedrze płockiej o godzinie 11.00 rozpocznie się druga Sesja Plenarna XLIII Synodu Diecezji Płockiej.
  2. Zaproszenie Księdza Biskupa Piotra Libery do udziału w II Marszu dla Życia i rodziny w Płocku 26 maja 2013 r.:

Drodzy Bracia i Siostry,

Zwracam się gorącym zaproszeniem do uczestniczenia w Marszu dla Życia i Rodziny w Płocku w niedzielę 26 maja 2013 roku. Organizowany po raz drugi w naszym mieście będzie przebiegał pod hasłem "Kierunek: RODZINA"! Poprzedzi go uroczysta Msza św. o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej, którą będę sprawował w intencji małżeństw i rodzin.

Wychodząc na ulicę Płocka chcemy dać świadectwo, że jesteśmy ludźmi, którzy cieszą się życiem i kochają swoje rodziny. Ponadto chcemy przypomnieć, że rodzina powinna być priorytetem naszych działań i decyzji, bo z nią związane jest dobro i szczęście naszych dzieci i nas samych.
Zachęcam również do udziału w pieszej pielgrzymce ze Stanisławówki do Imielnicy w niedzielę
2 czerwca. Będziemy prosić Miłosiernego Boga o łaskę ojcostwa i macierzyństwa dla małżeństw mających problem z poczęciem dziecka.

Wszystkim małżeństwom, rodzinom i angażującym się w dzieło promocji wartości jaką jest rodzina z serca błogosławię.

Wasz biskup Piotr

1. Informacja o II Płockim Tygodniu Rodziny.
  2. Na sumie modlitwa za synod.
  3. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.