VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

12 maja 2013 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, przyszła niedziela będzie Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  2. Dziś na zakończenie mszy świętej dziecięcej, będzie program słowno – muzyczny przygotowany przez dzieci i ich nauczycieli z Przedszkola w Płocku – Borowiczkach
    z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Jest on wcześniej, ponieważ w czasie dwóch najbliższych niedziel będą w naszej Parafii uroczystości komunijne.
  3. Dziś po mszy świętej dziecięcej spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  4. Również dziś, na plebanii o godzinie 16.00, spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
  5. Dziś o godzinie 16.30 nabożeństwo majowe. Od poniedziałku do piątku nabożeństwo majowe o godzinie 17.30. W soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem tj.:

18 maja 2013r.  – godz. 16.30

25 maja 2013r. – godz. 16.00.

1. Ten tydzień jest ostatnim tygodniem praktycznego przygotowania dzieci klas II do
    I spowiedzi i komunii świętej. Spotkania będą:
  • wtorek godz. 19.00 dla dzieci w albach;
  • środa godz. 16.00 dla dzieci w strojach tradycyjnych; godzina 19.00 dla dzieci
    w albach;
  • czwartek godz. 16.00 dla dzieci w strojach tradycyjnych.
  1. Próby generalne ze spowiedzią:
  • piątek godz. 19.00 dla dzieci w strojach tradycyjnych, w czasie której spowiedź rodziców, chrzestnych, rodzeństwa i dziadków. Po próbie spowiedź dzieci;
  • sobota godzina 9.00 dla dzieci w albach, w czasie której spowiedź rodziców, chrzestnych, rodzeństwa i dziadków. Po próbie spowiedź dzieci;
  1. W niedzielę za tydzień uroczystości pierwszokomunijne:
  • godzina 10.00 dzieci w albach;
  • godzina 12.00 dzieci w strojach tradycyjnych.
  1. W piątek o godzinie 16.00 pierwsze praktyczne spotkanie dla wszystkich uczniów klas IV.
  2. Już dziś pragnę poinformować o procesji Bożego Ciała, która rozpocznie się po mszy świętej o godzinie 12.00, trasą z ubiegłego roku: ulicą Wyszogrodzką do Harcerskiej, Harcerską do Wiosennej,  Wiosenną do Majowej, Majową do Kasztanowej, Kasztanową do Harcerskiej, Harcerską do Wyszogrodzkiej, Wyszogrodzką do kościoła. O ubranie ołtarzy bardzo proszę mieszkańców tychże samych wiosek co w ubiegłych latach.
  3. W czwartek młodzież III klas gimnazjum przyjęła sakrament bierzmowania. Słowa podziękowania kieruję do Księdza Mariusza, Orkiestry Strażackiej, młodzieży bierzmowanej oraz wszystkich innych osób zaangażowanych, za tak piękny przebieg całej uroczystości.
  4. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc w zawieszeniu trzech krzyży w wejściach do kościoła.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę, bezpośrednio do mnie,
    a także na konto parafialne na prowadzone w tym roku prace w naszej Parafii.
  6. Na sumie modlitwa za synod.
  7. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.