V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28 kwietnia 2013 r.

1. W środę 1 maja – doroczne wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. W naszym kościele msze święte o godzinie: 7.00, 9.00 i 18.00.
  2. W środę 1 maja rozpoczynają się nabożeństwa majowe. W naszym kościele pierwsze nabożeństwo majowe o godzinie 17.30. I tak będzie w miesiącu maju w dni powszednie, od poniedziałku do piątku. W soboty nabożeństwo majowe wg grafiku umieszczonego
    w gablotach przed kościołem. Zaś w każdą niedzielę o godzinie 16.30. Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach majowych odprawianych w kościele, aby wszystkie swoje sprawy jeszcze bardziej przez Maryję łączyć z Bogiem. Również gorąco zachęcam do organizowania nabożeństw majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych.
  3. W piątek 3 maja – doroczna uroczystość ku czci Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. W naszym kościele msze święte jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00. Nie będzie tylko mszy świętej o godzinie 18.30.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca maja:
  1. Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
  2. Pierwszy piątek adoracja w ciszy od godziny 16.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi pierwszopiątkowej.
  3. Nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z nabożeństwem majowym o godzinie 16.30.
  4. W przyszłą niedzielę po sumie adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną z dziewczynkami z trzecich klas do sypania kwiatkami.
  1. Dnia 9 maja o godzinie 18.00 Biskup Płocki Piotr Libera udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej Parafii. Ostatnie praktyczne spotkanie dla młodzieży przed bierzmowaniem - 8 maja. Od godziny 18.00 do 19.00 spowiedź dla bierzmowanych, świadków, rodziców i rodzeństwa. Natomiast o godzinie 19.00 ostatnia próba generalna.
  2. Młodzież maturalną z naszej Parafii wraz z rodzicami, rodzeństwem oraz dziadkami zapraszam na mszę świętą w intencji ich egzaminów maturalnych, dnia 4 maja (sobota) godzina 19.00.  Pół godziny wcześniej będzie okazja do spowiedzi świętej.
  3. Akcja Katolicka Diecezji Płockiej organizuje od 13 do 16 maja bieżącego roku VI Płocki Maraton Biblijny. Gorąca zachęta, abyśmy włączyli się w czytanie Pisma Świętego. Szczegóły informacji na plakacie w gablocie przez kościołem. Osoby chętne do czytania Pisma Świętego mogą się zgłaszać telefonicznie: 24 262 50 60, 606 448 912.
  4. Zgodnie z wielowiekową tradycją w niedzielę po 2 maja, obchodzimy w Płocku uroczystość ku czci świętego Zygmunta. Jest on patronem Parafii katedralnej oraz miasta Płocka. W bieżącym roku Uroczystości Zygmuntowskie będziemy przeżywać w płockiej katedrze w niedzielę 5 maja. Główna msza święta zostanie odprawiona o godzinie 10.00. Natomiast w sobotę 4 maja o godzinie 18.00 będą w katedrze Nieszpory ku czci świętego Zygmunta. Gorąca zachęta do wzięcia udziału w tejże Uroczystości.
  5. Na sumie modlitwa za synod.
  6. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.