II NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

7 kwietnia 2013 r.

1. Dzisiejszym Świętem Miłosierdzia Bożego kończymy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem są słowa: Wiara żywa uczynkami. Starajmy się, aby nasze uczynki potwierdzały naszą wiarę.
  3. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na cele charytatywne Kościoła. Pragnę poinformować, że ofiary te zostają dzielone na dwie części. Jedna część będzie przekazana do Caritas Diecezjalnego, natomiast druga część pozostaje w Parafii jako Parafialny Fundusz Charytatywny.
  4. Dziś po mszy świętej o godzinie 10.30 spotkanie dla uczniów klas II i ich rodziców przed I-szą spowiedzią i komunią świętą. Natomiast za tydzień, też po mszy świętej o godzinie 10.30 spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  5. Jutro, 8 kwietnia, będzie obchodzona uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczysta msza święta o godzinie 18.00 z możliwością złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest obchodzona 25 marca została przeniesiona na dzień 8 kwietnia z racji, iż przypadała w Wielkim Tygodniu.
  6. Wczoraj odbył się egzamin przed bierzmowaniem. Pragnę pogratulować młodzieży i wyrazić radość, że w większości przygotowanie do bierzmowania potraktowała bardzo odpowiedzialnie, dostarczając również dobre opinie od swoich katechetów.
  7. W najbliższą sobotę o godzinie 11.00 praktyczne spotkanie dla młodzieży trzecich klas przed bierzmowaniem. Pół godziny wcześniej egzamin dla młodzieży, która nie dostarczyła pozytywnych opinii od katechetów. Natomiast o godzinie 12.00 egzamin dla młodzieży, która z różnych racji nie mogła być wczoraj.
  8. Pragnę bardzo serdecznie podziękować za ofiary złożone w Niedzielę Palmową na tacę
    z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pańskiego, urządzenie Grobu, kwiaty na ołtarze. Było nas wtedy wyjątkowo dużo w kościele, zebrana kwota wyniosła 5.197,42 zł. Ofiary te zostały przeznaczone na:
  1. kwiaty doniczkowe (65 hortensji i 16 azalii), zapłacono za nie 2.730 zł;
  2. kwiaty cięte: bez, tulipany, róże, kale, anturium oraz 6 wazonów,
    zapłacono 1.176 zł;
  3. kompozycje kwiatowe do prezbiterium, zapłacono 1.100 zł;
  4. Ksiądz Grzegorz (odpowiedzialny za dekoracje): przywiezienie i odwiezienie ołtarza do ciemnicy – 600 zł, dwa banery – 280 zł, pozostałe drobne materiały 248,82 zł.

Łącznie wydano na powyższy cel 6.134,82 zł.

1. Pragnę poinformować o bieżących wydatkach:
  1. Zakup oleju grzewczego do ogrzewania kościoła: w czasie Misji - 800 litrów,
    w - Wielkim Tygodniu 500 litrów. Za olej zapłacono 4.829,38 zł.
  2. Wywóz śmieci z cmentarza za miesiąc marzec – jest do zapłaty w bieżącym tygodniu 4.518,72 zł.
  1. Pragnę podać przykrą wiadomość: w ubiegłym tygodniu z 2 na 3 i z 3 na 4 kwietnia dokonano kradzieży rynien i rur miedzianych oraz dokonano zniszczenia rur spustowych wykonanych z blachy ocynkowanej oraz zniszczono daszek i oświetlenie nad bocznym wejściem do kościoła. O powyższym zajściu została powiadomiona Policja oraz firma w której jest ubezpieczony kościół.
  2. Na sumie modlitwa za synod.
  3. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.