II DZIEŃ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH  - 01.04.2013 r.

1. Pragnę wyrazić radość i pogratulować pięknego przeżywania świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Święta Wielkanocne trwają przez oktawę i kończą się w najbliższą niedzielę, zwaną dawniej niedzielą przewodnią, obecnie Świętem Bożego Miłosierdzia.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca kwietnia:
  1. w pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona w godzinach od 17.00 do 18.00, przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusa;
  2. w pierwszy piątek adoracja w ciszy w godzinach 16.00 – 18.00 z okazją do spowiedzi pierwszopiątkowej. Nabożeństwo pierwszopiątkowe przed mszą, która będzie
    o godzinie 18.00;
  3. nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy świętej o godzinie 18.00;
  4. w niedzielę po sumie wystawienie Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami.
  1. W najbliższą sobotę egzamin dla uczniów III klas gimnazjum przed bierzmowaniem, według grafiku ustalonego przez księdza Mariusza.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na płockie Seminarium Duchowne.
  3. W kolejnym dniu świątecznym składam najserdeczniejsze życzenia, aby ten dzień był przeżyty w pełnej radości wielkanocnej, w gronie najbliższych.
  4. Życzę szczęśliwego dotarcia do celu wszystkim, którzy dziś będą podróżować.
  5. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.