NIEDZIELA PALMOWA – 24 marca 2013 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy wyjątkowy czas, który nazywamy Wielkim Tygodniem. Wielki, ponieważ będziemy przeżywać wielkie tajemnice naszej wiary – w sposób szczególny w czasie Triduum Paschalnego (począwszy od Wielkiego Czwartku do Poranka Wielkanocnego).
  2. Dziś poświęcenie palm na każdej mszy świętej. Zaś procesja z palmami na mszy świętej o godzinie 10.30 i 12.00.
  3. Dziś Gorzkie Żale o godzinie 16.30.
  4. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek mszą świętą Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Nabożeństwo Wielkiego Piątku o godzinie 18.00. Natomiast nabożeństwo Wielkiej Soboty o godzinie 20.00. Uroczystość Poranka Wielkanocnego będziemy świętować w czasie mszy świętej rezurekcyjnej odprawionej o godzinie 6.00
    w intencji Parafian i Gości. Msza święta rezurekcyjna połączona z trzykrotną procesją wokół kościoła jest manifestacją naszej wiary w Zmartwychwstanie Chrystusa (uwaga: z soboty na niedzielę przesunięcie zegarów z czasu zimowego na letni).
  5. W Wielki Piątek obowiązuje nas ścisły post (jakościowy i ilościowy tzn. jemy tylko potrawy postne jeden raz w ciągu dnia do syta lub trzy razy niewielką ilość).
  6. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od godziny 8.30 do godziny 15.00,
    z częstotliwością co około 20 minut.
  7. Zapraszam do adoracji Grobu Pańskiego wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Początek po nabożeństwie Wielkiego Piątku, a zakończenie mszą świętą rezurekcyjną.
  8. Zapraszam dzieci szkolne do adoracji w Wielką Sobotę od godziny 8.30 do godziny 10.00, natomiast osoby należące do Kół Różańcowych i Legionu Maryi zapraszam na adorację w Wielką Sobotę od godziny 10.00 do 12.00.
  9. W Wielki Piątek od godziny 20.00 do 22.00 adoracja dla młodzieży ze specjalnym programem. Serdecznie zapraszam młodzież z całej Parafii. Będzie też możliwość spowiedzi dla młodzieży.
  10. Ministranci będą mieli adorację według grafiku ustalonego przez Księdza opiekuna.
  11. Gorąca zachęta dla Parafian i Gości, abyśmy znaleźli czas na swoją osobistą adorację Jezusa.
  12. Już tradycyjnie, wszystkie części Gorzkich Żali bezpośrednio po zakończeniu nabożeństwa Wielkiego Piątku.
  13. Na mszę świętą rezurekcyjną zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami z III-cich klas (po I-szej komunii świętej) do sypania kwiatkami, orkiestrę strażacką oraz wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Zapraszam serdecznie wszystkich Parafian i Gości.
  14. W pierwszy dzień Świąt, poza mszą świętą rezurekcyjną, msze święte będą: 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 18.30. Natomiast w drugi dzień Świąt msze święte będą: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30.
  15. Ponawiam prośbę o przygotowanie, oczyszczenie i przystrojenie feretronów i chorągwi na procesję rezurekcyjną.
  16. Serdeczne Bóg zapłać na ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są darem Parafian na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, urządzenie tegoż Grobu i zakup kwiatów ciętych na ołtarze.
  17. Serdeczne Bóg zapłać na ofiary złożone bezpośrednio do mnie na prowadzone w tym roku prace.
  18. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Księdzu Mariuszowi za przygotowanie z młodzieżą Męki Pańskiej, czytanej z podziałem na role.
  19. Zaproszenie Księdza Biskupa do udziału w śniadaniu Wielkanocnym.
  20. Na sumie modlitwa za Synod.
  21. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.