III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3 marca 2013 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą miesiąca marca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Dziś po mszy świętej dziecięcej kolejne spotkanie dla uczniów klas II i ich rodziców, natomiast za tydzień też po mszy świętej dziecięcej spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców.
  3. Dziś Gorzkie Żale o godzinie 16.30.
  4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. dla dzieci o godzinie 16.30;
  2. dla dorosłych o godzinie 17.15;
  3. dla młodzieży o godzinie 19.00.
  1. W najbliższy czwartek, z racji pierwszego czwartku miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 do 18.00, prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusa.
  2. Serdeczne Bóg zapłać:
  1. za zabezpieczenie wejścia na chór;
  2. za pięknie wykonaną nową skarbonę, która została umieszczona przy obrazie świętego Jakuba, gdzie możemy wrzucać ofiary - jako nasz dar z racji przeżywanego Roku Wiary - na renowację tegoż obrazu;
  3. za uzupełnienie oświetlenia;
  4. za ręcznie napisaną historię Parafii, która będzie umieszczona w gablotach.
  1. Trwają w dalszym ciągu prace w nowym Domu Parafialnym.
  2. W ubiegłym tygodniu zakupiono 600 litrów oleju grzewczego do ogrzewania kościoła.
  3. Kieruję gorącą zachętę do wszystkich Parafian o dar modlitwy w intencji Kolegium Kardynałów, aby ze swojego grona wyłonili jak najlepszego Pasterza Kościoła Powszechnego.
  4. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy dziewiąty tydzień nowenny do Ducha Świętego przed Misjami Parafialnymi, które rozpoczną się w najbliższą niedzielę tj. dnia 10 marca br. Modlimy się w sposób szczególny w tym tygodniu za naszą Rodzinę Parafialną, aby do naszych serc dotarło Chrystusowe zaproszenie do pogłębienia naszej wiary i nawrócenia. Nowenna w tym tygodniu w dni powszednie na zakończenie mszy świętej o godzinie 18.00.
  5. Zachęcam gorąco do modlitwy w intencji naszych Misji Parafialnych. Program Misji Świętych, my Duszpasterze, zostawiliśmy w każdej rodzinie w czasie wizyty duszpasterskiej. Program Misji Świętych został też umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej oraz jest wyłożony na stoliku obok prasy katolickiej.
  6. Kieruję prośbę do Lektorów, aby zechcieli włączyć się w czytanie Pisma Świętego w czasie Misji Świętych. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii kościoła.
  7. Na sumie modlitwa na Synod.
  8. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.