II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24 lutego 2013 r.

1. Dziś na wszystkich mszach świętych jest czytany list Księdza Biskupa Piotra Libery na rozpoczęcie Wielkiego Postu. List nie był czytany w ubiegłą niedzielę z racji kazań głoszonych przez Księdza z Ukrainy.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś po mszach świętych do puszek
    z przeznaczeniem dla misjonarzy (Ad Gentes).
  3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. dla dzieci o godzinie 16.30,
  2. dla dorosłych o godzinie 17.15,
  3. dla młodzieży o godzinie 19.00.
  1. Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 16.30.
  2. W czwartek zakończy się pontyfikat Benedykta XVI. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ustępującym Papieżu, a także o Kościele. Módlmy się również, aby Kolegium Kardynalskie wybrało jak najlepszego Pasterza Kościoła Powszechnego ze swojego grona.
  3. Dnia 28 lutego (czwartek) przypada dzień imienin, urodzin i kolejna rocznica nominacji na Biskupa Pomocniczego naszej diecezji Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Biskupie, tym bardziej, że w naszej Parafii rozpoczynał swoją posługę kapłańską
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca marca:
  1. pierwszy piątek adoracja w ciszy od 16.00 do 16.30. Potem nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16.00 do 18.00,
  2. nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy świętej, która będzie o godzinie 18.00,
  3. w przyszłą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. Od dziś za dwa tygodnie rozpoczniemy w naszej Parafii czas Misji Świętych. Zróbmy wszystko, aby był to czas łaski zbawienia, czas oczyszczenia i umocnienia naszej wiary. W tym tygodniu na stronie internetowej Parafii zostanie umieszczony plan Misji Parafialnych, który też otrzymała każda rodzina w czasie wizyty duszpasterskiej.
  2. W przyszłą niedzielę po mszy świętej, która będzie o godzinie 10.30 spotkanie dla uczniów klas II
    i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i  komunią świętą.
  3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ósmy tydzień nowenny do Ducha Świętego przed Misjami Parafialnymi, które rozpoczną się dnia 10 marca br. Modlimy się w sposób szczególny w tym tygodniu za Księdza, który będzie prowadził Misje oraz za Księży Spowiedników. Nowenna w niedziele na każdej mszy świętej i w dni powszednie na zakończenie mszy świętej o godzinie 18.00.
  4. Na sumie modlitwa na Synod.
  5. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.