V NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 lutego 2013 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest szczególną w naszej Wspólnocie Parafialnej –  dziś, na zakończenie wizyty duszpasterskiej, wszystkie msze święte są odprawiane w intencji całej Rodziny Parafialnej. Na każdej mszy świętej będzie podsumowanie tegorocznej kolędy.
  2. Jutro doroczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Już zwyczajowo, o godzinie 17.00, zostanie odprawiona msza święta w intencji osób chorych i starszych. Serdecznie zapraszam.
  3. Najbliższa środa to uroczystość Środy Popielcowej, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, zaś po południu z racji dnia pracy – o godzinie 18.00.
  4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. dla dzieci o godzinie 16.30;
  2. dla dorosłych o godzinie 17.15.
  3. dla młodzieży o godzinie 19.00.
  1. Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 16.30.
  2. Aby owocniej przeżyć czas Wielkiego Postu jako czas łaski zbawienia starajmy się podjąć osobiste wyrzeczenia.
  3. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 17.00 kolejne spotkanie dla młodzieży III klas gimnazjum przed bierzmowaniem.
  4. W gablotach przed kościołem i na stronie internetowej naszej Parafii  znajdują się informacje dla młodzieży III klas gimnazjum o spotkaniach w małych grupach w miesiącu lutym i marcu.
  5. Za tydzień gościć będziemy Księdza Proboszcza Włodzimierza Zarzycznego, pracującego na Ukrainie w okolicach Kamieńca. Na każdej mszy świętej będzie głosił kazania, zaś po mszy świętej o godzinie 12.00, dla chętnych, będzie w kościele spotkanie z wykorzystaniem środków multimedialnych.
  6. W dniach 16 – 23 sierpnia 2013 roku jest organizowana autokarowa pielgrzymka Bałtyckim Szlakiem: Litwa, Łotwa, Estonia. Program znajduje się w gablotach przed kościołem oraz na parafialnej stronie internetowej. Zapisy do 15 marca w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 300 zł. Do dnia wczorajszego zgłosiły się 24 osoby.
  7. Wracamy do porządku przedkolędowego, gdy chodzi o msze święte wieczorowe w dni powszednie – o godzinie 18.00 i 18.30 oraz gdy chodzi o czas urzędowania kancelarii parafialnej: od poniedziałku do piątku od 15.30 do 17.30,  a w soboty od 8.00 do 9.30.
  8. Zgodnie z decyzją Rady Gospodarczej przy obrazie Świętego Jakuba ze starego kościoła, będzie umieszczona puszka do której możemy składać dobrowolne ofiary na renowację tegoż obrazu. Będzie to dar Parafian w Roku Wiary na odnowienie obrazu, który był umieszczony w głównym ołtarzu poprzedniego naszego parafialnego, drewnianego kościoła. Obraz zostanie oddany do renowacji jesienią bieżącego roku, po zakończeniu Roku Wiary.
  9. Na naszej parafialnej stronie internetowej w miesiącu lutym zostanie zamieszczona dokumentacja dokonanej renowacji:
  1. obrazu Matki Bożej z głównego ołtarza starego kościoła,
  2. figury Matki Bożej Skępskiej,
  3. figury Serca Jezusowego.
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy szósty tydzień nowenny do Ducha Świętego przed Misjami Parafialnymi, które rozpoczną się dnia 10 marca br. Modlimy się w sposób szczególny w tym tygodniu za dzieci naszej Parafii. Od dziś nowenna będzie w niedziele na każdej mszy świętej i w dni powszednie na zakończenie mszy świętej o godzinie 18.00.
  2. Na sumie modlitwa na Synod.
  3. Dobiegły końca ferie zimowe, rozpoczyna się drugi semestr nauki w szkole. Wszystkim dzieciom, młodzieży i osobom pracującym w szkole życzymy, aby tenże czas zakończył się bardzo dobrym wynikami zapisanymi na świadectwach kończących kolejny rok szkolny.
  4. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.