IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 lutego 2013 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca lutego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z modlitwą za Synod Diecezjalny oraz z Nowenną w intencji Misji Parafialnych.
  2. Dziś po mszy świętej dziecięcej spotkanie dla uczniów klas II i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą. Uroczystość pierwszokomunijna odbędzie się w dwóch grupach. Na oddzielnej mszy świętej dla dzieci w albach i na oddzielnej mszy świętej dla dzieci w strojach tradycyjnych.
  3. W przyszłą niedzielę, po mszy świętej dziecięcej, spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca od godziny 17.00 do 18.00 adoracja prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusa.
  5. Na zakończenie wizyty duszpasterskiej - w przyszłą niedzielę, wszystkie msze święte zostaną odprawione w intencji Parafian. Będzie też podsumowanie tegorocznej wizyty duszpasterskiej.
  6. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy piąty tydzień nowenny do Ducha Świętego przed Misjami Parafialnymi, które rozpoczną się dnia 10 marca br. Modlimy się w sposób szczególny w tym tygodniu za młodzież naszej Parafii. Nowenna w dni powszednie na zakończenie mszy świętej porannej.
  7. W gablotach przed kościołem i na stronie internetowej naszej Parafii znajdują się informacje dla młodzieży III klas gimnazjum o spotkaniach w małych grupach w miesiącu lutym i marcu.
  8. W tym roku sakramentu bierzmowania w naszej Parafii udzieli Biskup Płocki Piotr Libera, dnia 9 maja br.
  9. W dniach 16 – 23 sierpnia 2013 roku jest organizowana autokarowa pielgrzymka Bałtyckim Szlakiem: Litwa, Łotwa, Estonia. Program pielgrzymki znajduje się w gablotach przed kościołem oraz na parafialnej stronie internetowej. Zapisy do 15 marca w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 300 zł.
  10. W dalszym ciągu trwa wizyta duszpasterska. Na 15 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Rafał będzie roznosił wodę święconą, kredę i kadzidło. Plan kolędy na dni 4 – 9 lutego znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii. Wyrazem gościnności Parafian jest przyjmowanie nas w ciepłych mieszkaniach, czasem bardzo nagrzanych, co sprawia, że spoceni wychodzimy na zewnątrz, gdzie jest minusowa temperatura. Sprawia to, że się przeziębiamy. W związku z tym bardzo gorąca prośba o przyjmowanie Księży w nieprzegrzanych mieszkaniach.
  11. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu, który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.