III NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 stycznia 2013 r.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca lutego:
  1. w pierwszy piątek adoracja w ciszy od godziny 16.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi piewszopiątkowej;
  2. w pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Matki Bożej po mszy świętej wieczorowej;
  3. w przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  1. Najbliższa sobota przypada na dzień 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji zwane uroczystością Matki Bożej Gromicznej. Msze święte 2 lutego z poświęceniem świec jak w każdą niedzielę (7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00.).
  2. Terminy spotkań dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania w małych grupach w miesiącu lutym i marcu (salka katechetyczna na Wikariacie):

Grupa I: 19 lutego i 19 marca -   godzina 17.00.

Grupa II: 19 lutego i 19 marca -  godzina 18.00.

Grupa III: 20 lutego i 20 marca – godzina 17.00.

Grupa IV: 20 lutego i 20 marca – godzina 18.00.

Grupa V: 21 lutego i 21 marca –   godzina 17.00.

Grupa VI: 22 lutego i 22 marca -  godzina 16.00.

Grupa VII: 22 lutego i 22 marca – godzina 17.00.

Grupa I, II i V Pani Marianna Zalewska.

Grupa III i IV Pani Ewa Magierska.

Grupa VI i VII Pani Maria Marciniak.

1. Od dziś tygodnik Gość Niedzielny jest o 50 groszy droższy.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na renowację Bazyliki Katedralnej w Płocku.
  3. W całej diecezji jest do odczytania słowo naszego Księdza Biskupa Piotra Libery
    o śmierci Prymasa Józefa Glempa Seniora.
  4. Na Sumie: modlitwa za Synod.
  5. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czwarty tydzień nowenny do Ducha Świętego przed Misjami Parafialnymi, które rozpoczną się dnia 10 marca br. Nowenna w  dniu dzisiejszym na zakończenie każdej mszy świętej, natomiast w dni powszednie na zakończenie mszy świętej porannej.
  6. W dalszym ciągu trwa wizyta duszpasterska. Na 15 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Rafał będzie roznosił wodę świeconą, kredę i kadzidło. Plan kolędy znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii. Dziś podaję plan od 4 lutego do dnia 9 lutego. Wyrazem gościnności Parafian jest przyjmowanie nas w ciepłych mieszkaniach, czasem bardzo nagrzanych, co sprawia, że spoceni wychodzimy na zewnątrz, gdzie jest minusowa temperatura. Sprawia to, że się przeziębiamy. W związku z tym bardzo gorąca prośba
    o przyjmowanie Księży w nieprzegrzanych mieszkaniach.
  7. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.