III NIEDZIELA ADWENTU - 16 grudnia 2012 roku

 

 1. Wczoraj w naszej Parafii zakończyliśmy czas rekolekcji adwentowych. Pragnę wyrazić swoją radość wobec wszystkich, którzy z tych rekolekcji skorzystali dając w ten sposób świadectwo swojej wiary, że chcą przeżyć swoje życie dobrze – w łączności z Bogiem.
 2. Dziś do południa są z nami Księża Emeryci, by służyć swą kapłańską posługą
  w konfesjonale. Za ich posługę składam, w imieniu nas wszystkich, serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziś po mszy świętej, która będzie o godzinie 17-tej, kolejne spotkanie dla uczniów III klas gimnazjum przed bierzmowaniem.
 4. Również dziś, po mszy świętej która będzie o godzinie 18.30, na plebanii I-sze spotkanie dla osób powołanych do Parafialnej Grupy Synodalnej.
 5. W najbliższą środę o godzinie 19.30 spotkanie na plebanii Parafialnej Rady Gospodarczej.
 6. Msze święte roratnie będą odprawiane od poniedziałku do soboty włącznie o godzinie 7.00. Msze święte roratnie to msze święte ku czci Matki Bożej Pani Adwentu z której narodził się Jezus Chrystus jako Światłość Niegasnąca, która opromienia ścieżki naszego życia doczesnego.
 7. W zakrystii kościoła możemy nabywać świece Caritas, które stawiamy na stół wigilijny jako znak naszej duchowej łączności z potrzebującymi.
 8. Pragnę już dziś poinformować, że msza święta zwana Pasterką zostanie odprawiona
  w intencji Parafian i Gości z 24 na 25 grudnia o godzinie 24.00. Pół godziny wcześniej będzie program słowno – muzyczny, przygotowany przez parafialny zespół Bemolla.
 9. Wizyta duszpasterska w naszej Parafii rozpocznie się po Nowym Roku. Szczegóły zostaną podane w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na prowadzone w tym roku prace w Parafii.
 11. Na Sumie: modlitwa za Synod.
 12. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składam jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje